13 MART YGS SINAVI

ygss

Lise son sınıf öğrencilerinin dönem başından sınav gününe kadar sınava iyi çalıştıkları ortada olmaktadır. Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayınlandı. Milyonlarca aday 2016 YGS sınavı için hazırlık yaparken, ÖSYM YGS hakkında bir kaç önemli duyuru yayınladı.

2016 YGS GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA
13 Mart 2016 tarihinde, saat 10.00’da uygulanacak olan 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. ÖSYM’nin resmi sayfasına girdikten sonra sol taraftaki sütunda yer alan “Sınav Başvurularım” bölümünden “2016 – ÖSYS”yi seçerek üst taraftan “Sınava Giriş Belgesi”ni seçerek veya buraya tıklayarak 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Aday Başvuru Kayıt Bilgilerini sağ üst taraftaki yazdır seçeneği ile çıktı alarak sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.
Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 3 Mart 2016 tarihinde saat 14.00’den
itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.
YGS sınavına girecek olan tüm öğrencilere gönülden başarılar diler ve uzmanlarında belirttiği gibi öğrencilerin stres yapmamaları ve sınava son gün kala ders çalışmayı bırakmalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir