2010 Polis alım şartları ve tarihi


2010 yılındada Polis alımı yapılacağı polis alımlarına başvurmak için  gerekli olan şartlar ve yapılacak olan Polis alımlarının tarihleri hakkındaki haberler bilgiler ve duyurular yayınlandıkça sizlere bu sayfadan duyurmaya devam edeceğiz.

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek yaptığı açıklamada, 20 bin polis memurunun alınacağını söyledi.

20 bin polis alımı için düzenlenen kanun tasarısı Bakanlar Kurulu’nun imzasına açıldı. Üniversite mezunlarını da istihdam etmeyi düşünen hükümet yaş sınırını 1 yaş artırarak 28’den 29’a çıkardı. Batanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Çiçek kişi başına düşen polis sayısını güvenlik hizmetinin eksiksiz sürmesi için artıracakların bunun için de 20 bin yeni polis alacaklarını söyledi.

Çiçek, Türkiye’de güvenlik hizmetlerinin layıkıyla sürdü rülebilmesi bakımından kişi başına düşen polis sayısında noksanlık olduğunu belirterek, “Bu da ister istemez asayiş ve huzurun temini bakımından özellikle büyük şehirlerimizde bazı problemler çıkarmaktadır. Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bir polise 250 kişi düşerken halen ülkemizde bu 300′ün üzerindedir. Dolayısıyla bu açığın kapatılabilmesi lazım. Öbür taraftan da mesleğe daha yüksek eğ itim görmüş insanların kazandırılabilmesi bakımından dan bu düzenlemenin yapılmasın da fayda gö rülmüştür” diye konuştu.