Açıköğretim kayıt için yapılması gerekenler

Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı Ödemeleri
Kayıt yaptıracak adaylar iki farklı ödeme yapacaklardır.

Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ?ÖĞRETİM GİDERİ”; ikinci ödeme her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen “CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI”dır.

?Öğretim Gideri? ve ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı? 1. ve 2. taksit ödeme miktarları ve tarihleri öğrenci kılavuzu 14. sayfa Tablo-1 ve Tablo-2? de açıklanmıştır.

Kayıt için gerekli belgelerinizi hazırladıktan sonra bankaya 1. taksit ödemenizi yaparak (2. taksiti de birlikte ödeyebilirsiniz) banka dekontunu AÖF bürosuna vermeniz gerekmektedir.
?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı? miktarları  Bakanlar Kurulunca belirlenmediği için bu konuda bilgi verilememiştir. ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı? Bakanlar Kurulu Kararı ile Resmî Gazetede ilan edildikten sonra ödenecek miktarlar http://www.anadolu.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Adaylar T.C. kimlik numarasını banka görevlisine söyleyerek ?Öğretim Gideri? ile birlikte ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı? 1. taksit miktarını da ödeyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir