Adana valiliği


Adana ili, ilçeleri, belde ve köyleri ile ilgili merak ettiğiniz hertürlü bilgiyi Adana Valiliğine ait resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
Adana Valiliği resmi internet sitesinde, Adana İli ile ilgili her tür aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz. Adana ili hakkında genel bilgiler, Adana geleneklirini ve göreneklerini, kültürü ve yaşamını, Adana’daki resmi devlet kurumlarını ve kuruluşlarını, ilçelerini, semtlerini, belediyelerini, köylerini,sayısal istatistiklerini, eğitim imkanlarını, kültür ve turizmi konusunda ayrıntıları,devlet ve özel okullarını, sağlık birimlerini bulabilirsiniz. Adana iline ait türküleri dinleyebilirsiniz.

Adana Valisi ve il yönetimi, valilik genelgeleri bildirileri, Adana’nın nüfusu, hava durumunu, fotoğraf galerisini, yerel gazetelerini, milletvekillerini, önemli telefonlarını, Adana’daki sivil toplum kuruluşları ve derneklerinide sitenin içeriğinde yer almakta. Adana Valiliğinin resmi internet sitesinin adresi: www.adana.gov.tr

Adana valiliği sitesine girmek için tıklayınız > http://www.adana.gov.tr

2 thoughts on “Adana valiliği

 1. murat arslan

  murat arslan
  m.y.o (cevher hazırlama / maden)teknikeri
  selamün aleyküm sayın valim ben 19.01.2010 tarihinden buyana çalışmakta olduğum adanada kurulu kısa adı çukobirlik olan kurumdan ilk önce 4 ay süre ile ücretsiz izine çıkartıldım.halen ücretsiz izinim devam etmekte.
  ancak sayın valim 19 mayıs 2010 tarihinde adana 3. iş mahkemesine açmış olduğum işe iade davam ki 2010/603 E ve 2010/755 M.K. dosyam 22 kasım 2010 tarihinden buyana yargıtayda olup henüz sonçlanmadıgından dolayı yargı aşaması devam etmektedir. esas sorun ise sayın valim 19.01.2010 tarihinden buyana tüm iş aramalarıma ramen haneme bir kuruş kazanç sağlayamadım.tabiki elimde olan imkanımı tüketince mecburen garati bankasına ait kıredi kartını ve deniz banka ait kıredi kartını kullandım . 22010 eylül ayından buyana ise kartımın hiç bir ödemesini yapamadım.şimdi ise evime icra tebliğatı geldi 21.12.2010 tarihine kadar ödeyemesemki ödeyemem. garanti bankasının faiz ve masrafları dahil toplam 1000-tl ve av. zafer tuna ertürk dedir. ve daha sonra gelecek olan deniz bankın ise şu anki borcum 2000-tl dir. salıca av. bürosu takip etmektedir. ben kendileri ile görüşmemde dava sonuçlandığında hepsini ödeyeyim dedim kabul etmediler. elini öper 1 biri ilkokul 4 sınıfta 2 si ise (ikiz) ilkokul 1. sınıfta başarılı çocuklarım var onlar bu durumdan etkilenmemeleri için çok uğraştım ama tıkandım.
  sayın valim benim sizden ricam şudur.24 haziran 2010 tarihinde noter aracılığı ile çukobirliğe yapmış olduğum iş ahdimin fesinden kaylnaklanan tazminatımın tarafıma ödenmesine yardımcı olmanızdır.çünkü bunu yazarken samimi olarak söylüyorum 15-tl var cebimde. eğer yardımlarınızı esirgerseniz evime icra gelecek ki verecek bir şeyim yok ayrıca çocuklarım etkilenecek belkide okul hayatları bitecektir.zaten bir haftalık bir ihtiyacım olan ancak ekmek param kaldı. belki siz beni suçlayacaksınız inanın kariyer net üzerinden enaz 100 e yakın başvurum var yaş nedeni ile olsa gerek cevap alamadım.yine adana il iş kur md.de kayıtım 1 yıldan buyana var henüz bir cevap alamadım. yüreğir belediyesine ilçe başkanı aracılığı ile baş vurdum cevap gelmedi henüz. fırat boru adana bayiliğine başvurum mevcut, yurt içi kargoya başvurum mevcut ve ak yeme başvurum mevcut ama sonuç alamadım. son çare olarak sayın büyüğüm adana valisi İlhan atış beye müracat edeyim dertlerime çare olurdiye düşündüm. zaten çukobirlik gen. md. kendi yakınlarının ve benim durumumda olan ların bile tazminatını yatırdı. eğer siz bana bir yol gösterirseniz ve yardım ederseniz ben olacak olan tüm olumsuzluklardan kurtulurum. eğer yardım etmesseniz iki yol var önümde ya E tipi ceza evine gitmek yada onurlu yaşadım onurlu olarak ölmektir. yani ben şu anda çok zordurumdayım piskolojim de huzurumda kalmadı.eğer tazminatım ödenir ise aynı zamanda işsizlik siğortasındanda faydalanacağım biraz zaman kazanacağım. bana yardım elinizi uzatmanızı bekliyorum. sadaka istemiyorum alın termin verilmsini bekliyorum.
  gereğini yapacağınızı ümit eder saygılarımla arz ederim
  Not: 3000-tl kıredi kart borcum

  iş için ise b ehliyetim ve bilgisayar işletmeni opr. belgem var depo stok kontrol tecürbem var
  murat arslan
  17.12.2010

  ulubatlıhasan mah.3019 sk. no:36 yüreğir/ adana
  05305526306

 2. NUH NACİ MALKOÇ

  sayın valimiz bizler yüreğir otogarının karşısında hurdacı esnafıyız.İki sene öncesine kadar,hurdacılar sitesiydı.Metronun sondurağı geldiğinde iş yerlerimiz ikiye bölündü.İş yapamaz hale geldik.Bizlere elektriği ve suyumuzu kesmemizi söylediler.İki seneden beri bizleri açıkta bıraktılar.İşyerlerimize tadilat yaptırmıyorlar yıkılacak diye,ama yantaraftaki algomet tıp merkezi beş katlı bina dikiyo.Metronun altını otopark diye kullanıyor.Ayrıca maliyeci memurların geçtiği yerler çamur olduğundan oralara parke döşediler bizler yağmur yağdığı zaman çamurun içinde kalıyoruz.bizleri adam yerine koyan yok.İki seneden beri rezilliğimiz dizboyu iş yok kazanç yok.Yerlerimiz tapulu olduğundan bırakamıyoruz.Belediye yetkilileride,hurdacılar için kesin birşey söylemiyor.Sayın valim gelip halimizi görseniz çok memnun oluruz.Ozaman bize hak verirsiniz inşallah.Bu görüntüler adanaya yakışıyormu?İmkanımız olsa orayı beklemeyiz.İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.SAYGILARIMIZLA

Comments are closed.