Adıyaman Besni İlçesi Ulaşım

Adıyaman ili Besni ilçesi Ulaşım bilgileri ile Besni ilçesine nasıl gidilir, Besni ilçesi yol tarifi, Besni ilçesi yol haritası, Besni yollar nasıldır hangi güzergah tercih edilmelidir gibi konularda sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Besni İlçesi, coğrafi konum olarak Güneydoğu Anadolu’nun batı ucunda yer alan Adıyaman ilinin batı kesiminde yer almaktadır. İl merkezine 44 km., Gaziantep İline 95 km. uzaklıktadır.
İlçenin kuzeyinde Tut İlçesi, doğusunda Merkez İlçe Adıyaman, güneydoğusunda Fırat Nehri
(nehrin diğer yakasında Şanlıurfa İlinin Halfeti ve Bozova İlçeleri), güneyinde Gaziantep İlinin Araban İlçesi, batısında Gölbaşı İlçesi ile güneybatısında Kahramanmaraş İlinin Pazarcık İlçesi yer almaktadır.

 

İlçenin Tarihi ve Trustik Yerleri :
* Eski Besni Ören Yeri
* Kurşunlu Camii
* Sofraz Anıtları
* Kızılin Köprüsü:
* Dikilitaş (Sesönk)
* Dolmenler

 
İstanbul

Balmumcu Mahallesi konumunda Reşadiye Cd., Galata Köprüsü, Kemeraltı Cd., Meclis-i Mebusan Cd., … ve Barbaros Blv. üzerinden İstanbul Çevre Yolu/O-1/D100 hedefine gidin
22 dk. (8,1 km)

Karşıyaka Mahallesi konumunda Ankara Konya Yolu/D750/E90 hedefine gitmek için O-4 ve Ankara Çevre Yolu/O-20 rotasını izleyin. Ankara Çevre Yolu/O-20 ara yolunu izleyip E90/D750 çıkışını kullanın.
4 sa. 44 dk. (468 km)

Çakmak Mahallesi konumunda O-21A/E90 hedefine gitmek için D750 rotasını izleyin
3 sa. 13 dk. (302 km)

Başpınar Osb konumunda Adana-Şanlıurfa Otoyolu Gaziantep Batı Bağlantısı hedefine gitmek için Tarsus-Ankara Otoyolu/O-21/E90 rotasını izleyin. Adana-Şanlıurfa Otoyolu/O-52/E90 üzerinden çıkış yapın.
3 sa. 51 dk. (373 km)

Satıluşağı Mahallesi konumundaki hedefinize gitmek için Gaziantep Adıyaman Yolu/D850 ve Besni Çakırhüyük Yolu rotasını izleyin
1 sa. 21 dk. (92,6 km)
Besni
Adıyaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir