Aile Hekimliği Randevu Alma


aile-hekimiAile hekimliği randevusu alma, Aile hekimi randevu sorgulama, Aile hekiminden nasıl randevu alınır, Aile hekimi randevu sistemi, Aile hekiminden randevu vb. içeriği sayfamızda bulabilirsiniz.

Devlet ve özel hastanelerde sürekli kullanılan randevu sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile artık aile hekimliğinde uygulanacak.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet  alabilmesi ve muayene sırası beklememeleri için “randevu sistemi”ne  geçileceğini söyledi.

Sistemi ile vatandaşın çok daha kaliteli sağlık hizmeti alacağını ifade eden Aksoy, şunları söyledi:

“Aile hekimlerini hasta yoğunlukları sabahtan öğleye kadar olmakta.  Yoğunluk nedeniyle hekimlerin bu saatlerde hastalara ayırdıkları zaman  kısıtlı oluyor. Halbuki öğleden sonra ise hasta sayısı çok daha az  oluyor. Bunun önüne geçmek için randevulu sisteme geçiyoruz.”

Aile hekimliği için randevu sistemini şimdilik zorunlu tutmayacaklarını  kaydeden Aksoy, “Sistemin uygulamasına talep eden aile hekimlerimizle  başlayacağız ve zaman içinde özendireceğiz. Daha sonra  yaygınlaştıracağız” diye konuştu.

AA