AKP AK PARTİNİN YENİ SEÇİM VAATLERİ


ak-partinin-seçim-vaatleriAKP AK PARTNİN 1 KASIM SEÇİM VAATLERİ, AK PARTİ YENİ SEÇİM STRATEJİSİ, AK PARTİDEN EMEKLİLERE MÜJDE, AKP YENİ SEÇİM VAADLERİ, AKP SEÇİM BEYANNAMESİ, AKP YENİ TAKTİKLERİ.

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala AK Partideki seçim hazırlıkları da hız kazandı. Önceki seçimde yaşanan oy kayıplarının nedenlerini araştırıp çıkan sonuçları değerlendiren AKP yönetimi, 1  Kasım seçimlerine önceki seçime göre yeni fakat AKP yi tek başına iktidar yapmış konulardaki yeni vaatlerle hazırlanıyor. Özellikle son dönemde yatırımlara ağırlık verip emekli ve dar gelirlileri vaatlerde ikinci planda bırakan AKP bu seçimde emekli ve dar gelirlileri ilk sıraya taşıyacak.

SOSYAL KESİMLER VE YARDIMLAR: AK Parti kurmayları son seçimde kendilerini olumsuz etkileyen konulardan birinin emeklilere ikramiye ve sosyal kesimlere dönük vaatler olduğunu düşünüyor. Seçime giderken bu konuda önemli adımlar atılması planlanıyor. Emekli, memur ve çalışanlara bütçe olanakları dahilinde bazı iyileştirmeler yapılması düşünülüyor. Bunların neler alacağı üzerinde çalışılacak ve önümüzdeki süreçte netleşecek. Öğretmenlerin eş durum tayinlerinde sağlanan kolaylıklar bu kapsamda değerlendiriliyor. Hükümetin, kurban bayramında emekliye 600-700 liralık kurban parası vermesi üzerinde de duruluyor. Ayrıca meydanlarda, AK Parti’nin emekli maaşlarını seyyanen 100 lira arttırdığı bunun yıllık bin 200 lira yani bir ikramiyeye denk düştüğü de anlatılacak. Memurlarla yapılan toplu sözleşme görüşmeleri hükümetin 2016, 2017’ye ilişkin tekliflerini arttırabileceği de kulislerde konuşuluyor.

ÖNEMLİ PROJELER: AK Parti geçmişte olduğu gibi vatandaşa umut veren, geleceğe dönük projeler ile seçmenin önüne çıkacak. Yapılanlar değil, yapılacaklar, ülkenin ulaştırılmak istendiği nokta anlatılacak. Son seçimde üçüncü köprü, havaalanı gibi büyük projeler yerine daha çok geçmişte yapılanlar ön plana çıkmıştı.

AK Partinin ve diğer partilerin yeni seçim vaatleri önümüzdeki günlerde netlik kazanıp vatandaşlarla paylaşılacak.