Amasya valiliği


Amasya ili, ilçeleri, belde ve köyleri ile ilgili merak ettiğiniz hertürlü bilgiyi Amasya Valiliğine ait resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.
Amasya Valiliği resmi internet sitesinde, Amasya valiliği telefon munaraları,faksları,adresleri, Amasya İli ile ilgili her tür aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz. Amasya ili hakkında genel bilgiler, Amasya geleneklirini ve göreneklerini, kültürü ve yaşamını, Amasya’daki resmi devlet kurumlarını ve kuruluşlarını, ilçelerini, semtlerini, belediyelerini, köylerini,sayısal istatistiklerini, eğitim imkanlarını, kültür ve turizmi konusunda ayrıntıları,devlet ve özel okullarını, sağlık birimlerini bulabilirsiniz. Amasya iline ait türküleri dinleyebilirsiniz.

Amasya Valisi ve il yönetimi, valilik genelgeleri bildirileri, Amasya’nın nüfusu, hava durumunu, fotoğraf galerisini, yerel gazetelerini, milletvekillerini, önemli telefonlarını, Amasya’daki sivil toplum kuruluşları ve derneklerinide sitenin içeriğinde yer almakta. Amasya Valiliğinin resmi internet sitesinin adresi: www.Amasya.gov.tr

Amasya valiliği sitesine girmek için tıklayınız > http://www.Amasya.gov.tr