Balıkesir Ayvalık İlçesi Ulaşım

Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Ulaşım bilgileri ile Ayvalık ilçesine nasıl gidilir, Ayvalık ilçesi yol tarifi, Ayvalık ilçesi yol haritası, Ayvalık yollar nasıldır hangi güzergah tercih edilmelidir gibi konularda sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Ayvalık Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde bulunan Balıkesir’in Ege Bölgesi’nde kalan bir ilçesi. Balıkesir’in en batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan ilçe, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir.
İzmir – Bergama üzerinden gelip Truva, Çanakkale, Edirne ve İstanbul’a uzanan E-24 karayolu üzerinde kuruludur. Ayvalık, İzmir’e 2, Bursa’ya 4,5, Çanakkale’ye 3 saat gibi kısa sürede varılabilecek belli başlı merkezlerin ortasındadır.Ege Denizi kıyı bölgesinin kuzeyinde yer alan Ayvalık Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Çam ormanları ve zeytinlikler bakımından zengin olan ilçe; Ege Denizi kıyısında olup, Ayvalık Adaları adı verilen takımadalara sahiptir. Ayvalık’ın kuzeydoğusunda Gömeç, güneyinde İzmir iline bağlı Dikili ve Bergama ilçeleri, batısında ise Ege Denizi bulunur. Ayvalık’ın karşısında ise Kuzey Ege Adaları coğrafi bölgesinin merkezi olan Midilli adası çıplak gözle görülebilecek yakınlıktadır.

İstanbul

Akat Mahallesi konumunda Kemeraltı Cd., Meclis-i Mebusan Cd., Dolmabahçe Cd., Barbaros Blv. ve Büyükdere Cd. üzerinden İstanbul Çevre Yolu/O-2/E80 hedefine gidin
30 dk. (12,5 km)

Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinde ilerleyin. Küçükbostancı Mahallesi konumunda O-5 ve E881 üzerinden Balıkesir Çevre Yolu hedefine gidin. E881 üzerinden çıkış yapın.
3 sa. 9 dk. (303 km)

Bostancı Mahallesi konumunda Balıkesir Edremit Yolu/D230 üzerinden İzmir Çanakkale Yolu/D550/E87 hedefine gidin
57 dk. (87,1 km)

İzmir Çanakkale Yolu/D550/E87 yönünde sola dönün
D550/E87 boyunca ilerleyin
34 dk. (43,6 km)

Ayvalık-İzmir Asfaltı üzerinde ilerleyin. Ayvalık konumunda arabayla Atatürk Blv. hedefine gidin.
8 dk. (3,6 km)
Ayvalık
10400 Ayvalık/Balıkesir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir