Kategori İçeriği: Bilgisayar Terimleri

Bilgisayardaki Fanlar Daha Güçlü Nasıl Çalıştırılır

08/12/2021

Çoğu bilgisayar kullanıcısının karşılaştığı sorunlardan biride kasadaki fanların yetersiz güçte dönmesidir. Yetersiz güçte dönen fanlar bilgisayarınızı yeterli seviyede soğutamaz. Bu sebeple bilgisayarınız çabuk ısınır ve sürekli reset atma, donma, kasma… gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.  Yukarıda resim fanların bağlantısına göre hangi güç seviyesinde çalıştığını gösteriyor. En sağdaki(12 volt) resimde ki gibi fanlarınızı bağlarsanız, fanınız güçlü çalışır ve… Devamını Oku »

Google Toolbar çeviri yapmıyor sorunu problemi çözümü

08/12/2021

Google Toolbar Araç Çubuğu kullanıcıları yabancı sayfaları çeviri yapamıyorsa, çeviri işlemini başlattıktan sonra çeviriliyor işareti sürekli dönüyor ve çeviri bir türlü başlamıyorsa internet explorer ayarlarınızda sorun oluşmuş demektir. Çözümü ise Explorer sayfasını açıp Araçlar bölümüne giriyorsunuz açılan pencerede en altta bulunan İnternet Seçenekleri seçeneğini tıklıyorsunuz yeniden bir pencere açılacak orada üst taraftaki seçeneklerden Gelişmiş bölümünü… Devamını Oku »

indirimmühendisi.com

08/12/2021

Çocuklar duymasın dizisinde evin dedesinin kendisine yakıştırdığı mesleğe ait internette aldıklarını iddaa ettikleri web sitesi adresi. Bu site ile güya senaryo icabı nerede ne indirim var insanlara söyleyecek bilgi verip yardımcı olacak. Hadi bakalım hayırlısı. Fena meslek gibide gözükmüyor. Belki gerçekten bir meslek haline gelebilir indirim mühendisliği veya indirim danışmanlığı.

www nedir manası anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

WWW: WORLD WİDE WEB in kışaltılmışıtıdır. Browser(web tarayıcısı) World Wide Web uzerinde dökümanların transfer edilip görüntülenmesini sağlayan programlara verilen addır. Web servislerine “Web Browser” (Web Listeleyicisi) adı verilen kullanıcı ara birim programları ile erişilir. 1994’ün sonlarıda en popüler ve yaygın kullanımı olan Web Browser Mosaic idi. Bu yüzden Web denildiğinde Mosaic akla gelirdi. Netscape Navigator.… Devamını Oku »

Yanlış yazılan internet web adresleri ve doğruları

08/12/2021

YANLIŞI DOĞRUSU www google com www youtube de www google com tr www kom www hotmail com www yotube www video www youtube www yutube com www carrefour com www face book www turkcell com www haber www tunnel com www anadolu edu www gmail com www metin2 www ntv www you tube www avea… Devamını Oku »

Windows nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Microsoft Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, programları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft firmasının geliştirdiği bir işletim sistemleri ailesidir. Microsoft’un ilk işletim sistemi olan MS-DOS’tan farklı olarak Windows’ta aynı anda çok sayıda programla çalışmak mümkündür. Windows, masaüstü pazarında en yaygın kullanılan işletim sistemidir. 2002 yılında, Windows dünya çapında… Devamını Oku »

WWW (Word Wide Web) nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Dünya çapında ağ. Hypertext tabanlı, dağıtılmış Internet bilgi sistemi. Kullanıcılar hypertext dökümanları oluşturabilir, daha önce oluşturulan dökümanları düzenleyebilir, gözden geçirebilir. İstek birimi ve hizmet birimi programlarını ücretsiz olarak temin edebilirİsviçre parçacık araştırma merkezi tarafından yaratılmış olan hipertext tabanlı, dağıtılmış bilgi sistemi. Kullanıcılar hipertext dökümanları yaratabilir, düzeltebilir, yaratılmışları gözden geçirebilir. Kullanıcı (client) ve dağıtıcı (server) programalarını… Devamını Oku »

WiNZiP nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Winzip, Windows 95, 3.1 ve NT kullanıcılarının dosyalarını Internet üzerinden daha hızlı aktarmak için daha küçük hale getirmeye yarayan bir sıkıştırma yardımcı programıdır. PKZIP ve TAR kullanılarak sıkıştırılmış dosyaları da açabilir. Adresi; http;//www.winzip.com/winzip/ 

White balance (Beyaz ayarı) nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Renk dengesini otomatik olarak ayarlayan sistem. Kamera otomatik moddan çıktıktan sonra “WHT BAL”, düğmesine arka arkaya basarsanız, “HOLD” yazısı, güneş sembolü (outdoors) ve yanan lamba sembolü (indoors) görürsünüz. Böylece üç ayrı beyaz dengesi ayarını manuel olarak yapma imkanınız olur. Beyaz dengesi, beyaz ve parlak görülen konuların doğal renk dengesini sağlayabilmektedir. Işık şartları hızla değişen diskoteklerde,… Devamını Oku »

WEBMASTER nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Bir web sitesinin editörlüğünü üstlenen kişiye “Webmaster” adı verilir. Webmaster’in görevi, Web sitesinin tasarımını yapmak ve “çarpıcılığını” korumaktır. Günümüzde bu işi tek bir kişinin yapması çok zordur. Bunun için genelde bir web sitesini birden çok kişi “takım” ruhuyla ayakta tutar. Wehnelt silindiri: Elektron ışınlı lambanın kontrol grisi. 

WEBCRAWLER nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

America On Line’ın bedava Internet tarama servisidir. Lycos tarama servisinden küçük olan servis her ay 3.000 yenisi eklenen 60.000 web sitesini tarayabilmektedir. http://www.webcrawler.com adresine bağlanıp WebCrawler’in yeni kullanıcı arabirimi ile tanışabilirsiniz.Bu servis diğer Web tarayıcılarından farklı olarak sizi rastgele bir servise bağlayabiliyor.Böylece yeni ve alışılmadık yerler keşfedebilirsiniz. Bu servisten ayrıca çok ziyaret edilen Web servislerini… Devamını Oku »

WAiS nedir ne demektir türkçesi anlamı hakkında bilgi

08/12/2021

Geniş Alan Bilgi Sistemi (Wide Area Information Servers)  Internet üzerinde basit ve doğal bir dilde sorgulama girişlerini tanıyan, bilgilere hızlı erişim için indeksler kullanan, önceki aramaların sonuçlarının sonraki aramaları etkilememesini sağlayan bir mekanizması olan dağıtılmış bilgi hizmet birimidir.