Bürükseldeki patlamaların ayrıntıları


bruksel-de-iki-ayri-patlama-yaralilar-var

Brüksel’de 4 patlama birden gerçekleşti. Belçika Haber Ajansı, başkent Brüksel’de Loi caddesinde bir patlama sesi duyulduğunu bildirdi.
Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Hava limanında iki, Maelbeek metro istasyonunda da bir patlama meydana gelmiş, patlamalarda 20’den fazla kişinin öldüğü bildirilmişti. Havaalanındaki patlamada bir de Türk çalışan yaralandığı ortaya çıktı. Brüksel havalimanındaki bombalı saldırıda bir Türk ağır yaralı olarak
Leuven hastanesine kaldırıldı.
Hava alanında çalışan bir Türk görevlinin DHA muhabirine verdiği bilgiye göre yaralıların arasında bir Türk bulunuyor. Hava alanındaki Türk görevli çalışma arkadaşından haber alamadığını ve daha sonra hastaneye kaldırıldığını öğrendiklerini ifade etti. Önce silah seslerinin duyulduğunu ardından patlamanın gerçekleştiği bilgisini veren yetkili, yaralının Leuven hastanesine kaldırıldığı bilgisini verdi.
Savcılık bürosuna göre, havalimanı ve kent içindeki Maelbeek metro istasyonunda meydana gelen toplam 3 patlamada en az 34 kişi öldü, 136 kişi de yaralandı.