CEVİZ YEMENİN FAYDALARI


cevizzHer insanın her gün en fazla bir avuç ceviz yemesi insanın sağlığına büyük önem taşımaktadır. Çocukların zeka gelişimine de fayda sağlayan ceviz, kalp atışını düzenlemektedir. Cevizde bulunan yağ asitleri kalp hastalıklarını önleyerek, erkeklerde meydana gelen prostat kanserini engeller ve Omega 3 yağ oranı düşük çocuklarda oluşan hiperaktif ve davranış bozuklarını da düzenleyen ceviz, omega 3 bakımından oldukça zengin bir vitamine sahip olmaktadır. Ceviz, antioksidan özelliği ile sinir sistemine zarar veren Alzheimer gibi çok kuvvetli hastalıkların ilerlemesini de yavaşlatıyor. Hergün bir avuç ceviz diyet yapmak isteyenlere de büyük bir çözümdür. Metabolizmayı hızlandırır ve iştah kesmeye neden olur.
“Ceviz günde en fazla 3 veya 4 tane yenildiği zaman faydasını gösterir. Çünkü belli bir tüketim miktarını aştığın zaman vücutta ihtiyacı olan yağ oranını alıyor.
Çok tüketildiği zaman ters etki gösterir. Çok tüketildiği zaman vücutta kilo alma gibi sorunlar meydana geliyor. Ceviz, sedef ve egzama gibi hastalıklarda da faydalıdır. Çocukların zeka gelişiminde çok faydalıdır. Sonbaharda ceviz çıktığı zaman, 1 veya 2 bin adet alıp en az haftada 2 veya 3 gün tüketmemiz lazım. Olaya mantıken yaklaşırsak beynin şekli cevizin içini andırıyor. Dış kabuğu ise kafatasını andırıyor. Beyin insan vücudunun en önemli organıdır. Ceviz çok vitaminsel bir özelliğe sahiptir. Ceviz tansiyon hastalarına birebir iyi gelerek hastalığı büyük oranda düşürmektedir. Siz siz olun evinizde ceviz bulundurmayı unutmayın. Hem sizin için hem de çocuklarımız için çok faydalı kuruyemiş çeşididir.