>Kategori İçeriği: DİĞERLERİ

Diğerleri

BAĞCILAR NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ

İstanbul Bağcılar İlçesindeki Nöbetçi noterlerin listesi , Bağcılar bölgesinde nöbetçi noterlerin adres ve telefon numaralarını ve Bağcılar nöbetçi noterinde hangi işlemleri yapabileceğinize dair bilgiler sayfamızda yer almaktadır. Bağcılar cumartesi nöbetçi noter , Bağcılar pazar nöbetçi noter , Bağcılar bayramda nöbetçi noterler hangileridir sorularınıza da cevap sayfamızda bulabilirsiniz. BAĞCILAR NÖBETÇİ NOTER NASIL ÖĞRENİLİR Bağcılar ilçelesinde hangi… Devamını Oku »

UMKE nedir hakkında bilgi

UMKE yani açılımıyla Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Sağlık Bakanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkân ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etmek ve kurtarmak üzere kurulmuştur. UMKE de görevlendirilecek personeller çeşitli sağlık kurumlarında çalışan sağlıkçılar arasından seçilir.… Devamını Oku »

Yeni İş İmkanı Haberi

Hükümetin başlattığı istihdam seferberliğine destek büyürken, kamu kurumları, bankalar, üniversiteler, belediyeler personel alım ilanı yayımlamaya başladı. Birçok kurum resmi internet sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı sitesinde ilan yayımlayarak personel alımı yapacağını duyurdu. Özellikle mart ayında yapılacak alımlarla binlerce üniversite mezunu gence de iş kapısı açılacak. Bazı kamu kurumları da kadro taleplerinin karşılanması için Maliye’ye baskı… Devamını Oku »

Kıvırcığın Marulun Sağlığa Faydaları

Kış geldiği zaman bol bol yeşillik tüketmemiz gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Yeşilliklerin içerisinde kıvırcık dediğimiz marul gelmektedir. Kıvırcık marulunu sadece salata yaparak tüketiyoruz. Kısa ve yeşil sebze marul boyunun tersine sağlık açısından çok büyük katkılarda bulunmaktadır. Marul aynı zamanda çok şaşırtıcı bir şekilde saç ve cilt sağlığını da korumaya yardımcı olabilir. İçerdiği K vitamini gebelik döneminde… Devamını Oku »

2017 UMRE FİYATLARI

Umre’ye gitmek isteyip de Umre fiyatlarını bilmeyenler için 2017 yılının Umre fiyat listesini eklemek istedim. Daha öncelerden dolar bazında fiyat belirtilmişti. Şimdi Türk Lirası bazında mı yoksa dolar bazında mı fiyat belirtildiğini Diyanet İşleri Başkanlığından gelen açıklamalar ile halkı bilgilendirmek isterim. Dolar konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak veren Diyanet, ücretlendirmeyi TL bazında yapılması… Devamını Oku »

Taksi Dolmuş Şoförlerine Puanlama Sistemi

UKOME kararı Ocak 2017’den itibaren hayata geçecek. Bu karar, yalnızca taksicileri değil, minibüs, servis şoförü ve fayton kullananları da yakından ilgilendiriyor. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, aldıkları kararın Türkiye’de bir ilk niteliği taşıdığını söyledi. Yılmaz, bu kararların uygulaması için de gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. UKOME kararı, şoförlere 100 hizmet kalitesi… Devamını Oku »

Mide Küçültme Ameliyatının Riskleri

Her cerrahi prosedür de olduğu gibi Tüp mide operasyonlarında da potansiyel riskler ve potansiyel komplikasyonlar elbette ki mevcuttur. İşte bilmediğiniz. Bariatrik cerrahi operasyonu için genel riskler aşağıda yer almaktadır. Kanama; Kanama ihtimali %1 den az olağandır, bu sebeple de kan nakline gereksinim duyulmaz. Enfeksiyon; En yaygın çeşitleri yara, idraryolu ve akciğer enfeksiyonları olmaktadır. Emboli; Emboli… Devamını Oku »

Çocuklarda Bit Problemi ve Çözümü

Okulların başladığı dönemde aklımıza bir problem takılmaktadır. Bu problem de özellikle kız çocuklarında olan bit sorunu. Bazı kızlarımızın başlarında bazen hastalıktan bazen de başkalarından bulaşan bit böceği, okul arkadaşlarına da bulaşma imkânı çok yüksek olmaktadır. Bunun çözümü ya çocuğunuzu doktora götürmek ya da eczaneden bit ilacı dediğimiz üründen alıp en temiz şekilde çocuğunuzun başını temizlemek.… Devamını Oku »

Bürükseldeki patlamaların ayrıntıları

Brüksel’de 4 patlama birden gerçekleşti. Belçika Haber Ajansı, başkent Brüksel’de Loi caddesinde bir patlama sesi duyulduğunu bildirdi. Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Zaventem Hava limanında iki, Maelbeek metro istasyonunda da bir patlama meydana gelmiş, patlamalarda 20’den fazla kişinin öldüğü bildirilmişti. Havaalanındaki patlamada bir de Türk çalışan yaralandığı ortaya çıktı. Brüksel havalimanındaki bombalı saldırıda bir Türk ağır yaralı… Devamını Oku »

İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİNDE PATLAMA

İstanbul’un kalbi olan Taksim İstiklal Caddesi’ndeki Balo Sokak’ta bu sabah saat 10.58’de şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada canlı bomba ile birlikte 1’i çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Müezzinoğlu ölü yaralı sayısını açıkladı! İstiklal Caddesi’ndeki patlama sonrası yaptığı açıklamada yaralı ve ölü sayısı hakkında bilgi verdi. Bölgeden gelen son dakika haberleri… Devamını Oku »