Domain Sorgulama


Domain yani site alan adı sorgulama webmasterların ve site kurmayı amaçlayanların mutlaka yaptığı sorgulama türlerinden birisidir.  Her site sahibi en güzel domaine sahip olmak ister ve sitesini kurarken oldukça ince eleyip sık dokur mümkün olan en iyi site adını seçip satın almak ister. Güzel bir domain adı sitelere oldukça çok şey kazandırabiliyor. Domain uzantıları birkaçyıl öncesine göre oldukça çok çeşitlenmiş durumda günümüzde yaklaşık 600 e yakın domain uzantısı olduğu söylenmekte.  Seçkin Türk sitelerinden artık birçok domain uzantısı sorgulaması yapılabiliyor ve satın alınaibliyor. Domain adları çeşit çeşit fiyatlara sahip olup satıcı firmalara göre değişiklik göstermektedir.

Domain Sorgulaması Yapabileceğiniz Bazı Sitelere Ait Linkler Aşağıda Bulunmaktadır:

http://www.natro.com/DomainNames/ Natro domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama
http://www.isimtescil.net İsim tescil domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama
http://www.alanadisorgulama.com domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama

Yukarıdaki sitelerden birisinden istediğiniz domain satın alıp kayıt yapabilirsiniz.

Ayrıca hangi sitenin, domainin, alan adının kime ait olduğunu öğrenmek için kurulmuş sitelerde mevcut. Domain site alanadı sorgulama deyince bir diğer sorgulamada burada devreye giriyor oda sahibini merak ettiğiniz site için sorgulama yapabilirsiniz.

Sahibini Merak Ettiğiniz Domaini Siteyi Alanadını Sorgulama Yaparak Bilgilerini Öğrenebileceğiniz Linkler Aşağıda Bulunmaktadır:

http://kimindir.com kimindir domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama
http://www.whois.com.tr domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama
http://www.whois.sc domain sorgulama, site adı sorgulama, alan adı sorgulama

Yukarıdaki sitelerden bir tanesini  seçip sahibini ve benzeri bilgilerini merak ettiğiniz siteyi sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.