Dünya Felsefe Günü


23 Kasım Dünya Felsefe Günü, Dünya felsefe gününün önemi, dünya felsefe günü kutlaması, dünya felsefe günü tarihi ve daha fazlası burada.

 
UNESCO nezdinde kabul edilip 2002 yılından bu yana kutlanan Dünya Felsefe Günü 23 Kasım tarihinde Türkiye Felsefe Kurumu ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Eğitim Bilimleri Fakültesi Hasan-Âli Yücel Salonu’nda kutlanacak.
Etkinlikle ilgili UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Felsefe İhtisas Komitesi ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haluk ERDEM şu bilgileri verdi: ‘’23 Kasım saat 10: 00’da başlayacak etkinliğin ana konusu Günümüz Eğitim Sorunları Karşısında Felsefe olarak belirlenmiştir. Etkinlik Ece KAPTANOĞLU’ nun piyano dinletisiyle başlayacaktır.

Kutlama programının açılış konuşmalarını Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatma BIKMAZ, Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ yapacaktır.

Prof. Dr. Harun TEPE’nin yönettiği açık oturum konuşmacıları Prof. Dr. Betül ÇOTUKSÖKEN, Prof. Dr. İsmail DEMİRDÖVEN ve Doç. Dr. H.Haluk ERDEM’ dir. Felsefi bilginin kamu hayatında daha etkili olması dileğimizi bu etkinlikle bir kez daha vurgulayacağız. Bütün felsefe dostlarını Dünya Felsefe Günü kutlamasına bekliyoruz’’

İHA