e-Devlet Araç Sorgulama


e-Devlet Kapısında Araç Sorgulama , Plaka Sorgulama, Araç Bilgileri Sorgulama , Araç Ruhsat Sorgulama ve Araba Sorgulama gibi işlemler için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü e-Devlet Kapısı projesine dahil olup kendi sitesi üzerinden yapılan sorgulamaları artık turkiye.gov.tr sitesi üzerinde yaptırmakta.  Araç Sorgulaması yapabilmek için artık e-Devlet şifresi gerekmektedir. e-Devlet şifrenizi en yakın PTT den 1 TL karşılığında alabilirsiniz.

Araç Sorgulamak için aşağıdaki linki tıklayıp Tc. Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizle giriş yaptıktan sonra aracınızla ilgili istenilen bilgiyi yazıp sorgulama yapıyorsunuz.

>> e-Devlet Araç Sorgulama İşlemi İçin Tıklayınız <<

e-Devlet Sistemi ile artık Araç Sorgulama işlemi daha güvenli ve tekbir çatı altından yapılmaktadır. Bu sayede hem bilgilerinize başkalarının ulaşması daha zor hale geldi hemde tek bir siteden bütün devlet kurumları işlemlerine ulaşmanıza imkan sağlanmış oldu. Geçiş döneminde eski sisteme göre alışması zor olsada kullanmaya alıştıktan sonra e-Devlet sisteminin avantajları ve rahatlığı çok fark ettirecek.