e-Devlet Şifremi Unuttum Kaybettim


E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR ve UNUTULUNCA NASIL GERİ ALINIR?
E-devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT merkez müdürlüklerinden, şahsen başvuruyla, üzerinde TC kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz. Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir. Halen var olan uygulamaya göre elinde nüfus cüzdanı olan yaşayan kişilere şifre veriliyor. Bu sebeple, vefat edenlerin SSK ve Bağ-Kur hizmetlerini görüp kendilerine dul ve yetim aylığı bağlatmak isteyenler, ana-baba veya eşlerinin hizmetlerini göremiyorlar. TC vatandaşlığından izinle çıkmış Türkler, yani mavi-pembe kartlılar şifre alamıyor. Türkiye’de SSK’lı veya Bağ- Kur’lu olarak çalışan yabancılar veya Türk uyruklu yabancılar da e-devlet şifresi alamıyor.

16 thoughts on “e-Devlet Şifremi Unuttum Kaybettim

 1. mehmrt tezosanır

  şifremi giriyorum ama açılmıyor şifremi değiştirmediğim halde

 2. nihat sincan

  şifremi giriyorum ama açılmıyor. ne yapmam gerekıyor benden kaynaklanan bırsey değıl lutfen dıkkate alıp en kısa surede cevap vermenızı beklıyorum.

 3. şeref

  arkadaşlar bende şifre aldım bi süre sonra aynı şifre ile sisteme giremedim.eger almamış biri varsa cok elzem degilse almasın. ne bu böyle milleti soymanın başka bi yolunu mu buldu elektirikli devlet. :)

 4. orhan keskinsoy

  E devlet şifremi doğru girdiğimi sanıyorum ancak işlem yapamıyorum. Bu aksaklığın giderilmesini istiyorum.

 5. ismail

  şifreyi unutmak kaybetmek çok olası bir şey. tekrar almak için ise 10 tl alınması soygun gibi birşey…

 6. ali kar

  resmen soygundur bu.kağıt üzerinde sadece bir numaradan ibaret..

 7. dost

  herkes şunu bilsinki büyük vurgun dönecek bu işte site eğer şifrenizi değitirmezseniz 3 ay içinde kendisi değiştiriyor sizede haber vermiyor birde kağıt imzalatıyorlar hiç hak taleb edemiyorsunuz 10 tl tosluyorsunuz 3 ayda bir ayda 2 birde olabilir zamanın tam olabilir kimse bunu bilmiyor ama daha yeni ünlü oldu eskiden kimsenin ihtiyacı yoktu şimdi ssk hizmet dökümleride işin içine girince mecburi oldu bundan kurtulmanın tek yolu sürekli şifrenizi değiştirin hesabınızdan

Comments are closed.