E-OKUL VELi BiLGiLENDiRME


e-Okul Uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı nın öğrenci velilerini bilgilendirmek üzere hizmete koyduğu bir sistemdir. Bu sistem sayesinde veliler çocuklarını Ders programına, Devamsızlık bilgilerine, Not bilgilerine, Sınav ve Proje bilgileri gibi birçok bilgiye ve duyurulara ulaşabilirler. Geliştirilen bu sistem öğrencilerin başarısı konusunda takip ve kontrol bilgi edinme ve bilgilendirme konusunda oldukça fayda sağlamış bulunmaktadır. İnternet bulunan her ortamdan kısa sürede öğrencilere ait bilgilere her veli kolayca ulaşabilmektedir. e-Okul uygulaması kullanışlı ve hızlı olduğu kadar güvenli bir sistemdir.

>> e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Yapmak İçin Tıklayınız <<

e-Okul Veli Bilgilendirme Uygulamasına giriş yapmak için yukarıdaki linki tıklıyorsunuz. Açılan sayfadaki Resimdeki Rakamlar bölümüne rakamların yazılacağı yerin hemen üstünde bulunan yerdeki 4 haneli mor renkli rakamlar yazılır daha sonra Öğrenci Tc. Kimlik Nosu ve Öğrenci Okul Nosu bölümleri doldurularak Tamam diyerek sisteme giriş yapıyorsunuz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında Bilgi ve Kullanımı

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:

e-Okul Duyurular : Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

e-Okul Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

e-Okul Öğrenci Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

e-Okul Öğrenci Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

e-Okul Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

Öğrenci T.C. Kimlik No :

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No :

Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.