Kategori İçeriği: Şiirler

Şiirler

AKŞAM ŞİİRLERİ

08/12/2021

AKŞAM VAKTİ İLE İLGİLİ YAZILMIŞ SON DERECE GÜZEL ŞİİRLER AKŞAM Siyah, dağınık bir bulut Karşı sırtın üzerinde Birden değişti ve yakut Bir kuş gerindi derinde. Sihirli aksi çok uzak Ve kanlı bir maceranın; Can verdi kanat çırparak Mavi gölünde akşamın. Son çığlığıdır şüphesiz Şimdi camlarda tutuşan, Biraz sonra tek bir yıldız, Ülker veya Kervankıran, Gelip… Devamını Oku »

AKIL ŞİİRLERİ

08/12/2021

AKIL , AKILLI OLMAK GİBİ TERİMLER ÜZERİNE YAZILMIŞ OLAN ŞİİRLER AKIL BAŞKA, YÜREK BAŞKA Birbirine benzese de Yel başkadır, külek başka Itrı da hoş, rengi de hoş Gül başkadır, çiçek başka. Her diki yokuş bilme gel, Her meyi meyhoş bilme gel, Her uçanı kuş bilme gel, Kuş başkadır, böcek başka. Her derdine ortak benim, Her… Devamını Oku »

AKDENİZ ŞİİRLERİ

08/12/2021

AKDENİZ İ ANLATAN BİRBİRİNDEN GÜZEL ŞİİRLER AKDENİZ Akdeniz sokağını koşuyorum yalnayak Gözlerim Akdeniz – Namus- Akdeniz bundan böyle Töreleriniz Akdeniz Kapılara çıkanlarınıza -Merhaba reisler Yasaklarınızı tersine koşarken Ak duvarlarınız gülüyor sizden çok Tenekelerde çiçekler gülüyor sizden çok İşte yeniden güzelleşiliyor Bütün evren Akdeniz Yaşıyanlarınıza Dudaklarımda tuz su pırıltıları gözlerim Pencerelere koşanlarınıza – Merhaba reisler -… Devamını Oku »

AİLE ŞİİRLERİ

08/12/2021

AİLE İÇİN YAZILMIŞ OLAN ŞİİRLERDEN DERLEMER AİLE Saatin onbiri çalmasından az sonraydı Gördüm ev halkının dağıldığını birer birer Bilmem soyunmaya mı gittiler Bir zaman sonra hepsi uykudaydı Baba yaşamadaydı geçmiş zamanı Bir pencere açık dururdu düşüncesinde Bir kadın eşsiz elbisesinin içinde Ne uzun zaman sevmişti onu Çocuklarının derdindeydi anne Biricik umudu çocuklarının Çekirdeği değil mi… Devamını Oku »

AĞLAMA ŞİİRLERİ

08/12/2021

AĞLAMAK GÖZ YAŞI DÖKMEK DUYGULANMAK İÇERİKLİ ŞİİRLERDEN BİR DEMET AĞLAMA Ağlama, gözleri kızarmış çocuk! Tek damla yaşın düşmesin yere. Bak, tek güzelliğimiz yokluk, Sana bir öğüt; ağlama boş yere. Ne olursa olsun hiçbir şey değmez, Senin bir damla gözyaşına. Ağlayana kimse boyun eğmez. Kimse bakmaz kimsenin yaşına.. Ne kadar kötülük, pislik varsa; Sen herşeyi tertemiz… Devamını Oku »

AĞIT ŞİİRLERİ

08/12/2021

AĞIT ile alakalı duygusal şiirlerden oluşan sayfa AĞIT Çiçekçi bana bir gül ver Sevgilime değil, bir ölü için Çiçekçi bana bir gül ver İçine gözyaşlarımı sığdırabileyim. Yakasına böyle bir gül takmıştı O gün bir görseydin sen onu Çiçekçi bana bir gül ver Sanki o güldendi bütün mutluluğu. Sen de : – Bir arkadaşın öldü Ben… Devamını Oku »

AĞAÇ ŞİİRLERİ

08/12/2021

AĞAÇ için yazılmış en beğenilen şiirleri sizler için derledik AĞAÇ Bu şiire girmek için yıllarca bekledi şu yaşlı ağaç. Kimse onu anlamadı. Yanından geçen birini görünce usulca kımıldanmasını bile bir şeylere yormadı… Yolun kıyısında duran yapraksız, tozlu ağaç işte bir şiire girdin. Artık yalnızca bir ağaç değilsin… Ahmet Erhan ( 1958 – 2013 ) AĞAÇ… Devamını Oku »

ADAM ŞİİRLERİ

08/12/2021

Adamla, Adamlıkla alakalı yazılmış birbirinden etkileyici şiirler bu sayfada ADAM Adam şapkasına rastladı sokakta, Kimbilir kimin şapkası Adam ne yapıp yapıp hatırladı Bir kadın hatırladı sonuna kadar beyaz Bir kadın açtı pencereyi sonuna kadar Bir kadın kimbilir kimin karısı Adam ne yapıp yapıp hatırladı. Yıldızlar kıyamet gibiydi kaldırımlarda Çünkü biraz evvel yağmur yağmıştı Adam bulut… Devamını Oku »

ACI ŞİİRLERİ

08/12/2021

Acı üzerine yazılmış en güzel en özel şiirlerden seçmeler ACI Usandım taş basması günler yaşamaktan, yalnızlığımı büyütüyorum korkunç, yani bağırmak sana sulardan. Her gün yeniden ölmek elinden karanlık adamların yalanla, ekmekle, silahla. Üstümüze bakarken çağlar, her çocuk başı okşadığımız suçlu bizmişiz gibi büyüyor avcumuzda. Gözlerinde bile, deniz dibi gözlerinde ölüler, askerler ve gemiciler halinde. İhtiyar… Devamını Oku »

Acaba Şiirleri

08/12/2021

Acaba ile ilgili seçilmiş en güzel şiirler ACABA Bu pınarda akan su Martının gagasına değinceye kadar Gök kırk biçime girer. Sana bu mektup varıncaya dek Ömrümüz boşuna gider. Pınar lülesi martı gagasında Sen benim yanımda Tanrı’ya soralım. Ne der? Abbas Sayar ( 1923 – 1999 ) ACABA Ela gözünden akan Ateşli nazarların Acaba acımadan Kimi… Devamını Oku »

19 Mayıs Şiirleri

08/12/2021

19 MAYIS İşte 19 Mayıs Vardık bir kapısına Anadolu’nun, önlerine Samsun’un Öyle büyüdü ki ağzımız Öyle acıktık ki Bize ekmek değil dağ sunun. ……………. Tez Erzurum’a, Sıvas’a, Ankara’ya İlk uçan kuşla birlikte giden. Dorukları duman almak üzredir, Otlara, kavaklara, başaklara bir yel gibi Varalım yeniden. ……………. Nerdeyse, yurdun neresindeyse o, Soluğumuz ulaşsın üstüne yalım yalım… Devamını Oku »

ÇANAKKALE SAVAŞI ŞİİRİ

08/12/2021

18 Mart Çanakkale Zaferi Türk tarihinin belkide en büyük ve en önemli zaferleri arasında yer almaktadır. Bu anlamlı günde 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine hitaben yazdığı şiirleri okuyabileceğiniz en güzel şiirlerinden birkaçı aşağıda yer almaktadır.       ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin Sönüyor göğsünün üstünde… Devamını Oku »

Giresunlu Şair Ustaoğlu

08/12/2021

GİRESUNLU ŞAİR USTAOĞLU / Hikmet OKUYAR İsmiyle, eseriyle, iddialı saygın duruşuyla ve şairlik mesleğine yatkınlığıyla Giresunlu Şairler arsına  bir hemşehrimiz daha katıldı.Güce doğumlu Giresunlu Şair Mustafa Onur Ustaoğlu şiir dünyasına GÖLGEM isimli 141 sayflık serbest ve aruz ile yazılmış sürpriz şiirlerde bezeli eser ile merhaba dedi. Merhaba Giresunlu Şair Ustaoğlu! Şiir Dünyasına, Şairler Meydanına hoşgeldin.… Devamını Oku »

En güzel Ahmet Selçuk İlkan şiirleri şiiri oku

08/12/2021

24 Aralık Kahır yüklü bulutları postalıyorum güneye doğru Boşaltın tüm istasyonlarını Adana’nın Dost bulutlar gözlerim gibi Ağlayacak… Saatler beş geçmiş olacak yirmibiri Takvimler 24 Aralık’ı takmış göğsüne Ben bakarken eski resimlere Salim beni düşünecek! Süleyman ikinci kurşunu sıkacak kadere Dur! Diyemeyeceğim Postal kokusunda, barut kokusunda Askerce efkarlı bir rüzgar esecek… Cengiz, o plakta geçmiş kendinden… Devamını Oku »

En güzel 24 kasım öğretmenler günü ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

ÖĞRETMEN A’dan başlar aydınlık, Bir taş koyar bütün yapılarda temele öğretmen. Soluğudur düşüncenin buğdaydan yalaza dek Yeryüzünde ne varsa ondan gelmedir, Yeryüzü ile el ele öğretmen Göz gözdür o, uzakları görürüz Ağızdır o, türkü söyleriz haykırırız günlerden. Ulaşırız erdem üstüne, gelecekler üstüne biz hep Çizer büyük değirmisini Uç olur da gergele öğretmen. Hey hey, burası… Devamını Oku »

En güzel öğretmen ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

BAŞÖĞRETMEN   Atatürk benim, Başöğretmenim, Ne öğrendimse, Ondan öğrendim.   Yenilikleri, Hep o düşünmüş, Milleti için, Ağlamış, gülmüş.   Çocuk kalbimle, İlk onu sevdim, Atatürk benim, Başöğretmenimdir.       BİRİCİK ÖĞRETMENİM   Öpmek istiyorum hep o şefkatli elleri. Yerimde sayıyordum alıp geçtin ileri. Bana hep sen öğrettin o güzel bilgileri. Benim bilgi kaynağım, sevgili… Devamını Oku »

En güzel çocuk ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

DÜNYA SİZİN ÇOCUKLAR Tutuşunuz el ele Dünya sizin çocuklar Oynayın güle güle Dünya sizin çocuklar Eğleniniz coşunuz Oynayınız koşunuz Dert görmesin başınız Dünya sizin çocuklar Küçükse de yaşınız Akıl dolu başınız Her zorluğu aşınız Dünya sizin çocuklar Her çocuk mutlu olsun Yarını umutlu olsun Gününüz kutlu olsun Dünya sizin çocuklar   Bal Avcısı Uyanmıştım dün… Devamını Oku »

En güzel 10 kasım ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

10 Kasım Geldi yine bir 10 Kasım Bitmek bilmiyor hiç yasım Dinmiyor kanlı gözyaşım Geçmiyor boğazımdan aşım Anıyoruz Ata’mızı şad ile Söyleniyor adı dilden dile Şapka çıkardı düşmanı bile Onun önünde saygı ile O her Türk’ün sevgilisi Doluydu yüreği vatan sevgisi Genci yaşlısı hemen hepsi Hayran ona yok bunun ötesi Onun adı Mustafa Kemal Dalgalan… Devamını Oku »

En güzel Atatürk ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

ATAM Bugün yatağımızdan hür kalkıyorsak, İstediğimizi dilediğimiz gibi yapabiliyorsak, Bu konuda özgürsek bunu, ATAM hep sana borçluyuz. Sen olmasaydın ışık olmazdı, Sevgi,saygı,huzur,barış olmadı. İnsanlar bu günlere gelemezdi bunu, ATAM hep sana borçluyuz. Mutluluk yolumuzu sen çizdin, İnsanlığı barışa çağırdın, Çağdaş uygarlık aşıladın, İşta bütün bunları; ATAM hep sana borçluyuz ATATÜRK ŞİİRİ Bayrak yarıya çekilmiş, Atatürk’üm… Devamını Oku »

En güzel asker ile ilgili şiirleri şiiri oku

08/12/2021

Asker Anası… Yaşlıdır gözü Gamlıdır gönlü Daim hüzünlü Asker Anası. Boynunu büker Gam ile keder İftihar eder Asker Anası. Vatana hizmet Nev’i ibadet Sabreder elbet Asker Anası. Yolları gözler Oğlunu özler Bir haber bekler Asker Anası. Bir gün olacak Yüzün gülecek Oğlun gelecek Asker Anası. Üzülme ana Dua et ona Ne mutlu sana! Asker Anası…… Devamını Oku »