Kategori İçeriği: Eğitici Oyunlar

Eğitici Oyunlar

MoviStarPlanet.com.tr

08/12/2021

MOVİSTARPLANET.COM.TR , movistarplanet oyunu, movistarplanet sitesi, movistarplanet nasıl oynanır, movistarplanet  üyelik, movistarplanet  bedava oyna sayfanın konularıdır. Dünyaca ünlü oyunlardan biriside movistarplanet. Oyunu ülkemizde daha popüler hale getirmek için artık Türkçe olarak oynanabilmekte. Oyunda birçok bölüm var. Kendi yıldız adayını seçiyorsun ve oynadıkça onu daha popüler hale getiriyorsun. Zamanla puan kazandıkça dünyaca tanınmış bir yıldız oyuncuya… Devamını Oku »

www.minişler.com

08/12/2021

Çocukların sevgilisi olan birbirinden güzel yaratıklar ve hayvanlardan oluşan minişlerin oyunlarınıda çocuklar çok sevdi. Özellikle kız çocukların severek oynadıkları birçok minişler oyunu bulunmakta. Minişlerin internet sitesinde minişlere ait oyunlar oynanabilmekte minişlere ait haberler okunabilmekte, minişlerin videolarını izleyebilmekte ve diğer birçok hizmetten faydalanabilmektedir. Minişlerin sitesine gitmek için tıklayınız : www.minisler.com

www.aslanmax.com

08/12/2021

Algidanın en sevilen en popüler dondurmalarından olan Max a ait yapılan çok geniş kapsamlı eğlenceli bir oyun olan Aslan Max oyunu oyuncular tarafından çok beğenilmekte ve sürekli oynanmakta. Aslan Max oyun sitesinde hizmetlerden faydalanabilmek için üyelik şartı getirilmiştir. Kolayca siteye üye olabilir ve oyun oynayabilir haberleri okuyabilir bazı ürünlere ve hizmetlere ulaşabilirsiniz. Aslanmax oyununa ulaşmak… Devamını Oku »

Kanser oyunu indir oyna

08/12/2021

Atv haberlerde çıkan kanserli hücreleri öldürmek için yapılmış olan oyun ve bu oyunu nasıl indirebileceğiniz hakkında bilgiler burada. Oyunun adı  Re – mission ve süper kahraman bu oyunda damarlarda kanserli hücreleri kovalayıp öldürüyor. Oyun bilgisayarınıza indirilerek oynanabiliyor. Oyunu bilgisayarınıza indirebilmek için oyunu yapan siteye üye olmanız gerekmekte. Oyunu indirebileceğiniz site: http://www.re-mission.net/ Site ingilizce olup üye… Devamını Oku »

En iyi oyunlar listesi

08/12/2021

En iyi 100 oyun listesi aşağıda verilmektedir: 01. Metal Gear Solid 4 – 505 02. Zelda: Ocarina Of Time – 452 03. Final Fantasy VII – 382 04. Halo 3 – 222 05. Call of Duty 4 – 196 06. Grand Theft Auto IV – 151 07. Goldeneye 007 – 135 08. Metal Gear Solid… Devamını Oku »

Metin 2 iki oyunu hileleri hile programı

08/12/2021

Cheat Engine oyun hile programını indirmek için aşağıdaki linki tıklayınız: http://www.heijnen1.demon.nl/CheatEngine54.exe Cheat Engine, ram`deki verileri kurcalayarak oyunlarda hile yapmanızı sağlar. Nasıl hile yapabilirim? Resimde gördüğünüz kırmızı belirteçler yapacaklarımız ve kullanacaklarımızı gösteriyor.Öncelikle unutmamamız gereken şey 1 byte = 8 bit**. Şimdi hile yapacağımız  oyunu çalıştırıyor ardından programımızı çalıştırıyoruz. Program açılınca sol en üstteki simgeye tıklıyoruz. O… Devamını Oku »

Okey oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

Oyuna Başlarken: Okey, dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur. Herkesin önünde bir ıstakası bulunur. 1’den 13’e kadar 4 ayrı renkten 2’şer adet + 2 adet “”sahte okey”” taşı, toplam 106 taş vardır. Oyuna başlarken herkese 14 taş dağıtılır. Oyuna ilk başlayacak olan oyuncuya 1 fazla, yanı 15 taş dağıtılır ve oyun, ilk oyuncunun elinden bir… Devamını Oku »

Risk oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

Risk oyunu 2-6 kişi oynanabilen çok güzel , zevkli bir strateji ve şans oyunudur. Bir çok kafede oyun mevcuttur. Oyunda görevlerde mevcut fakat genelde görevsiz oynuyor arkadaşlar. Oyuna başlarken herkese ülkeler dağıtılır. Toplamda 2 top 3 at ve 10 asker verilir bütün oyunculara. Bunları istediğiniz şekilde ülkelerinize dağıtın. Risk oyununda 1 top 10 askere bedeldir.… Devamını Oku »

51 ellibir oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

51 Okey tarzında oynanan bir kağıt oyunudur. Okeydeki gibi eller per yapılmaya çalışılır. Örneğin: Kırmızı yeşil mavi 5′ler veya kırmızı 7-8-9-10-vale gibi Ve Hesaplama yapılırken eller toplanır. Nasıl mı toplanır? Örneğin 78910vale yi ele alalım. 7+8+9+10+10=44 eder. Eğer kağıt ile oynuyorsak vale kız papaz 10 puan as ile 11 puan değerindedir. Fakat normal okey olarak… Devamını Oku »

Tavla oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

Tavla iki oyuncuyla oynanan ve şansa ve zar atışına dayanan bir oyundur. Renkleri sırayla değişen her biri altı üçgenden oluşan dört çeyrek bölümlük toplam yirmi dört dar üçgenden oluşan bir tahta üzerinde oynanır. Bu dört bölmeye bir oyuncunun “ana evi” ve “dış tahtası” ve rakibin “ana evi” ve “dış tahtası” denir. Ana ve dış tahta… Devamını Oku »

Sudoku oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

Sudoku, Su Doku Japon tipi bir bulmacadır. Japonca “Sayılar tek olmalı” anlamına gelen “Suuji wa dokishin ni kagiru” kelimelerinin kısaltması olan Sudoku, günümüzde Asya’dan, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya da yayılan oldukça popüler bir oyundur. ABD’de Number Place (rakam yerleştirme) olarak bilinen oyun, Türkiye’de 1994 yılından bu yana Diamond adıyla piyasadadır. Dünyanın en çok ilgi gören… Devamını Oku »

Pişti oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

PİŞTİ NASIL OYNANIR Pişti Nasıl Oynanır? Pişti 52 kağıtlık tek bir desteyle oynanan bir kağıt oyunudur. Sitemizde Pişti oyunu 2 kişiyle oynanmaktadır. Oyuna başlamak için yere 3 kapalı 1 açık kağıt konur. Her oyuncuya da 4’er kağıt dağıtılır. İlk oyuncunun elinden bir kağıt atmasıyla oyun başlar. Oyuncular sırasıyla ellerindeki bir kağıdı yerdekinin üstüne atarlar elinde… Devamını Oku »

Poker

08/12/2021

POKER NASIL OYNANIR Arkadaşlar birden ülkemizde yayılan ve öğrenci evlerinin yeni gözdesi olan pokerden bahsetmek istiyorum..Şu ana kadar birçok kart oyunu oynamışsınızdır.Hiç kart oyunu oynamayanlara ise kısaca bahsetmek gerekirse ; Bir Destede 52 kart bulunur. 4 çeşit kart mevcuttur.Kupa,maça,sinek,Karo. Her çeşitten 13 tane kart vardır. Genel olarak en yüksek Karttan en aşağıya doğrı şu şekildedir.… Devamını Oku »

King oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

KİNG NASIL OYNANIR 1- King Oyun Türleri Oyun türü 1. oyuncu (masaya oturan ilk oyuncu) tarafından belirlenir. Seçenekler şu şekildedir: a. Kısa Mod Her oyuncu 2 ceza 1 koz oyunu seçer. b. Normal Mod Her oyuncu 3 ceza 2 koz oyunu seçer. 2- King Oyunu King, koz ve ceza oyunlarından oluşan ve her turun başında… Devamını Oku »

Batak oyunu nasıl oynanılır oynanışı kuralları

08/12/2021

1- Batak Oyun Türleri Oyun türü 1. oyuncu (masaya oturan ilk oyuncu) tarafından belirlenir. Seçenekler şu şekildedir: a. El sayısı Oyunun kaç tur oynanacağını belirler. El sayısı 7 ile 11 arasında bir sayı olabilir. b. Koz atma şekli Kozun her zaman atılması, koz olan kartın (batakta maça) oyuncu tarafından istenilen zamanda atılabilmesidir. Çakılınca atılması ise… Devamını Oku »

Sıcak soğuk oyunu oynanışı kuralları hakkında bilgi

08/12/2021

sıcak soğuk oyunu, küçük çocukların sevdiği bir oyundur. Ebe seçiminden sonra cisim bir yere saklanır. Ebe cisime yaklaşırsa, çocuklar hep bir ağızdan “sıcak”, uzaklaşırsa da “soğuk” derler. Bu oyun, cisimin yerini belirtmek için el çırparak da oynanır. Ebe saklanan cisime yaklaştıkça el çırpma kuvvetlenir, uzaklaştıkça yavaşlar.

Körebe oyunu oynanışı kuralları hakkında bilgi

08/12/2021

Körebe oyunu, 10-12 çocukla oynanır. Önce ebe belirlenir ve ebenin gözleri bir bezle bağlanır. Oyun adını, ebenin gözlerinin bağlanmasından alır. Ebe ortada kalacak biçimde oyuncular bir halka oluştururlar. Türkü söyler döneriz Bil bakalım biz kimiz Elindeki değnekle Göster bizi körebe Sözlerini yinelerken halkayı bozmadan el çırparak ebenin çevresinde dönerler. Ebe bu sırada kollarını öne doğru… Devamını Oku »

Nesi var oyunu oynanışı kuralları hakkında bilgi

08/12/2021

Ev içi oyunları çoğunlukla bir halka oluşturarak oynanır. “Nesi var?” oyununda bir kişi ebe seçildikten sonra, diğerleri birlikte bir nesne ya da kişi belirlerler. Ebe her çocuğa sırayla “Nesi var?” diye sorarak, aldığı dolaylı yanıtlarla belirlenmiş nesnenin ne olduğunu anlamaya çalışır. Bir bilgisayarın nesne olarak belirlendiğini varsayalım: – Nesi var? – Camı var. – Nesi… Devamını Oku »

ip atlama oyunu oynanışı kuralları hakkında bilgi

08/12/2021

İp atlama 2 türden oluşan erkek ve kızların beraber oynadığı bir spor dalıdır. Genelikle bu sporu kızlar yapar ama bazı erkeklerde yapabilir. Unutmayın bu spor çok önemlidir. Nasıl Oynanır? bu oyun 1 kişi veya 3 kişi ile oynanır. 3 kişilikte 2 kişi ipi tutar. diğeri ise atlar.1 kişilikte ise ipin bir ucunu sağ ele diğer… Devamını Oku »