En ilginç tuhaf değişik komik ölümler ölüm nedenleri


Sigara öldürür!
2450 derecelik fırında sigarasını yakmak için 600 tonluk pres makinasının arasından geçerken öldü.

Ambulans hayat kurtarmadı!
Kurtarmaya gelen ambulansın yaralının üstüne park etmesi sonucu öldü. 

“Rahat” uyur artık
Traş olurken berberin rahatlatır demesiyle demesiyle aniden boynunu sağa sola çevirirken boynunu kırarak hayata veda etti.

Sinek öldürücü
Mideye kaçan sineği öldürmek için ağıza sinek öldürücü sıkmak suretiyle öldü.

“Biraz kestireyim”
Haşeratı öldürmek için yatağı ilaçladıktan biraz sonra uyuya kalarak hayatını kaybetti.

Ölüm tehlikesi!

Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı çıkarmak için ayağını silkelerken elektrik çarptı sanan yardımsever bir Laz tarafından kafasına kalasla vurulmak suretiyle öldürüldü.

“Kapak açık kalmış”

Gemide görevli kişi kontrol için geminin buhar kazanına girdikten sonra bir tayfanın kazanın kapağı açık unutulmuş diyerek kapağı kapatması sonucu hayatını kaybetti. 

“Dikkat inek düşebilir”

Kahvede arkadaşlarla okey oynarken başına inek düşmesi sonucu öldü. 

Herkes balkona çıkınca

Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesi ile toplu halde öldüler. 

 TEM’de halay!
Bir otomobilde 5 kişi sarhoş kafayla dolaşırken radyoda çalan müziğe dayanamayarak yol kenarında durup TEM otoyolu üzerinde halay çekerken kamyon altında kalarak can verdiler.

 Aç gözlülüğün sonu

New York’ta caddede bir adama araç hafifçe çarptı. Adama bir şey olmamıştı. Şoförle konuştu ve kalkacakken olayı gören biri yanına gelerek, kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyleyince yeniden aracın önüne yattı. Araç sürücüsü ise adamın gittiğini düşünerek gaza bastı ve adam öldü.

Şeytan doldurur

Romollo Ribaldo, işsizdi. Pisa Kenti’nde oturan 42 yaşındaki bu İtalyan, bir gün tabanca ile intihar etmeye hazırlandı. Eşi onu engellemek için dil döktü. Sonunda Romolo, ağlamaya başladı ve intihardan vazgeçip silahını yere fırlattı. Ateş alan tabancadan çıkan mermi eşine isabet etti ve eşi öldü.

 Şaşkın asker
ABD’nin Alabama Eyaleti’nde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığının kurbanı oldu. Pencere kenarında oturarak tükürüğünü sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan bir asker, dengesini kaybedip 11. kattan düşerek hayatını kaybetti.

Hastane temizliği!
Güney Afrika’nın Cape Town Şehri’ndeki bir hastanede gizemli olaylar oluyordu. Üstelik ölümlerin hepsi, cuma günleri 311 numaralı yoğun bakım odasında gerçekleşiyordu. Hemşireler ve doktorlar buna bir çözüm bulamayınca, devreye polis girdi. Araştırmalar sonuç vermedi. Sır ölümlere uzun süre açıklama getirilemedi. Uzmanlar, odanın havasını bakteriyolojik olarak kontrol ettiler. Sonuç sıfırdı. Bu arada ölümler devam etti. Sonunda oda sürekli olarak gözetim altına alındı ve neden ortaya çıktı. Cuma sabahları saat 06.00’da odaları temizleyen görevli, hastanın başındaki solunum cihazının fişini çekerek elektrik süpürgesinin fişini takıyordu.

Zamanında çişini yapamayınca…
Astronot biliminde çığır açan Danimarkalı bilim adamı Tycho Brahe, vaktinde tuvalete giremediği için öldü. 16. yüzyılda yemek bitmeden sofradan ayrılmak hakaret sayılırdı. O gece, şölene gelmeden önce tuvalete girmeyi unutmuştu. Yemekte içkiyi fazla kaçıran Brahe, izin isteyemeyecek kadar nazikti. İdrar kesesi patlayan bilim adamı, 11 gün acı çektikten sonra öldü.

Tavuk uğruna
Mısırlı çiftçi, Nil Nehri’ne düşen tavuğunu kurtarmak için suya atlar. Ancak girdaba yakalanır. Kıyıya dönemeyince, bağırarak yardım ister. Bu kez oğlu atlar suya. O da girdaba kapılır. Beraberce yardım isterler. Derken adamın kızı, karısı da aynı kaderi paylaşır. Sonunda tavuk kurtulur ama ardında 6 ölü bırakır.

Kusa kusa öldüler
Bir lunaparkın 2 kafadar gece bekçisi, park kapandıktan sonra dönen salıncaklara binmeye karar vermişler. Yönetici kabinine girmişler, aleti çalıştırmışlar. Makinenin ısınması için 1 dakika kadar süre gerekiyor tabii. Salıncaklara bir güzel kurulmuşlar. 1 dakikalık süre geçmiş, alet çalışmaya başlamış. Ama 2 kafadar, seans süresini ayarlamayı unutunca bütün gece kusarak ölmüş.

Filin altında kaldı
Bir fil bakıcısı filin temizliği ile ilgilenirken filin posasının altında kalıp can vermiş.

Hırsızın inadı!
1983’te mağazada hırsızlık yaparken yakalanan San Diegolu bir kadın, polislere ‘eğer onu bırakmazlarsa’ morarana kadar nefesini tutacağını söyledi. Polisler kadını bırakmadılar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu.

Sakalına takıldı ve öldü
Tarihte pek çok kişi sakal uzatıp Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeye çalıştı ama hiçbiri 1500’lü yılların ortalarında yaşayan Avusturyalı Hans Steininger kadar talihsiz bir olayla karşılaşmadı. Sakalı 1.4 metre uzunluğunda olan bu adam, onu rulo yapıp deri bir bezin içine yerleştiriyordu; ta ki 1567’ye kadar. O talihsiz günde tüm kasabayı etkisi altına alan bir yangın çıktı. Evinden çıkmaya çalışırken ayağı sakalına takılan adamın ya düşüp boynunu kırdığı, ya da alevler arasında kaldığı düşünülüyor.

Aç koyun öldürdü
Koyunlar oldukça sakin hayvanlardır ve genelde günlerinin büyük bir bölümünü sakince otlayarak geçirirler. 67 yaşindaki Betty Stobbs bir çiftçinin karısıydı. Birgün çiftlikte her zamanki gibi ATV’sine (Dört teker üzerinde hareket eden, içten yanmalı motorla güç alan tek ya da çift kişilik, her türlü zeminde yol alabilen bir araçtır.) binerek koyunları beslemeye başladı. Bu sırada koyun avı için bekliyordu. Aç koyun, kadın ATV’siyle yaklaşırken, onun üzerine atladı ve ATV’den düşürdü. Talihsiz kadın düştüğü ATV’nin altında kalarak can verdi.

Sütyen öldürdü!
Tam olarak sütyenin neden olmadığı bu ölüm şekli hala gizemini koruyor. 1999 yılında İngiltere’de Hyde Park’ta yürüyüş yapan iki genç kadın yağmur fırtınasıyla karşılaştılar. Sağanaktan saklanmak için dev bir ağacın altına saklanan çift bunun sonlarına neden olacağını bilemezdi. Aniden çakan şimşek, sütyenlerindeki balenlerin iletkenliğiyle elektirk akımını direk olarak iki kadının üzerine çekti. O anda hayatlarını kaybeden talihsiz kadınların bedeni tam 15 saat ağacın altında kaldı.

50 saat video oyunu öldürdü
Piyasa araştırma şirketi NPD Grup, 2009’da Las Vegas’ta düzenlenen DICE (Tasarım, Yenilik, İletişim ve Eğlence) Zirvesi’nde oyun endüstrisinin geçen yıla oranla iki kat daha büyüdüğünü ortaya koydu. Bu sektörün içinde bulunanlar, ürünlerinin ciddi şekilde büyüdüğünü biliyordu ancak altı milyon potensiyel müşterinin bu sektörün bir parçası haline gelmiş olması, üreticileri de oldukça şaşırttı. Fakat bu sefer de bu oyunlara bağımlılık konusu gündeme geldi. Endişeler, 2005 yılında Güney Kore’de genç bir adamın aralıksız elli saat boyunca Starcraft oyununun online versiyonunu oynaması ile doğrulandı. 28 yaşındaki genç adam, bir internet kafede elli saat boyunca bu oyunu oynadı ve sadece önemli ihtiyaçlarını gidermek için kısa molalar verdi. Elli saat sonunda acilen hasteneye kaldırılan genç adam, kısa sürede öldü.

Melas öldürdü
Bu tuhaf olayda sadece tek bir kişi değil, tam 21 kişi öldü. 1919 yılının ocak ayında, 2.5 milyon galon melas taşıyan büyük tank, North End şehri yakınlarında patladı. Melas, şeker fabrikalarında şeker pancarı ve şeker kamışı üretiminde fabrikasyona geri alınamayan son şuruptur. Alkol, maya ve yem sanayisinde temel hammadde olarak bu madde yapışkan ve pekmez rengindedir. Kimse patlamaya neyin sebep olduğundan emin değildi. Ama biliyoruz ki bu patlama ile etrafa saçılan yapışkan madde, insanları devirip içine çekerek kalın ve kahverengi bir sıvı içerisinde boğulmalarına neden oldu. Geride kalan pisliği temizlemek ise tam bir ay sürdü. Şanssız şehir sakinleri, hala bazı sıcak yaz günlerinde melas kokusunu aldıklarını belirtiyor.

Hollywood uğruna ölüm
Hollywood’da şöhret ve servet sahibi olma arzusu birçok kişiyi perişan etti. Hatta birkaç kişinin hayatına bile mal oldu. Bu hikayelerden en üzücü olanı ise Peg Entwistle aslı genç vevtalihsiz oyuncunun başına geldi. Entwistle, New York City’deki Broadway’da bile rol almayı başaran genç bir oyuncuydu. Kaliforniya’dayken, ‘Thirteen Women’ (On Üç Kadın) adlı filmde küçük bir başarı kazandı, ama asıl şöhretini buna borçlu değil. 12 Eylül 1932 yılında büyük bir reklam reklam filmi için için Hollywood’a geldi. Tüm eşyalarını ve bir intihar mektubunu bıraktıktan sonra Hollywood’un girişinde yüksek bir tepede bulunan ve şehrin her yerinden görülebilen ‘Hollywood’ yazısının H harfinden atladı. Cesedi 2 gün orda kaldıktan sonra yakınlarda yaşayan amcası tarafından tespit edildi.

Evde çöp biriktirince…
Langley ve Homer Collyer, yirmili yaşlarındayken New Yorka taşındılar. Zengin bir ailenin iki çocuğu olan kardeşler etraftaki çöpleri evlerinde biriktirmeye başladı. Buldukları herşeyi evlerine getiren iki gencin oturduğu apartmanda tam 180 ton çöp bulunduğu tahmin ediliyor. Avizeler, kırık bebekler, arabalar ve çatlak saatler topladıkları eşyalar arasında. 1930’lu yıllarda kör olan Homer, on yıl sonra da romatizma yüzünden yatalak oldu. İşin ilginç tarafı, evde yabancıları uzak tutmak için bubi tuzakları vardı ve Langley bu tuzaklardan birine takılarak, çöp yığının altında kaldı. Kardeşine yardım edemeyen Homer ise açlıktan öldü.

Deodorant öldürdü
1998 yılında kullandığı aşırı miktardaki deodorant yüzünden kalp krizi geçiren 16 yaşındaki genç çocuk öldü. BBC’de yer alan habere göre, 1971 yılından beri 130 kişi aşırı dozda deodorant gazını içine çekerek intihar girişiminde bulundu. Ama bu talihsiz çocuğun durumu tamamen kazaydı. Kişisel hijyenine oldukça düşkün olan bu kurban günde iki kez tüm vücuduna deodorant sıkıyordu. Abartılı bir şekilde deodorant sıkan çocuğun, bulunduğu yerde fazla temiz hava girişi olmadığı için öldüğü düşünülüyor.

Lağımda öldü
2008 yılında Kanada’da 57 yaşında bir adam benzin almak için girdiği bir istasyonda cüzdanını ve şahsi eşyalarını çaldırdı. Bir süre sonra çalınan eşyalarının yağmur suyu kanalında olduğunu fark eden adam, polis olay yerine ulaşmadan önce birkaç kez gidere ulaşma girişiminde bulundu. Polis tarafından defalarca uyarılan adam en sonunda lağım kanalından düştü. İtfaiyeciler tarafından kurtarıldığında hala canlı olan adam, hastanede öldü.

Sedye devrilince hasta öldü
1991 yılında başından yaralanan Edward Juchniewicz, sedyenin devrilmesiyle birlikte vefat etti. Bu esnada doktorla konuşan sağlık görevlileri hastayı bandajlarla bağlamayı unutmuştu. Edward, rutin kontrol için doktoruna götürülmüştü.

Sedye devrilince hasta öldü
1991 yılında başından yaralanan Edward Juchniewicz, sedyenin devrilmesiyle birlikte vefat etti. Bu esnada doktorla konuşan sağlık görevlileri hastayı bandajlarla bağlamayı unutmuştu. Edward, rutin kontrol için doktoruna götürülmüştü.

Striptizci sürpriz kekin içinde boğuldu
İtalya’da büyük bir doğum günü kekinin içine saklanan 23 yaşındaki striptizci Gina Lalapola, içeride 1 saatten fazla kalınca boğularak hayata veda etti.

Hostes denize uçtu
28 Nisan 1988’de Aloha Havayolları’nın B-737 uçuşu esnasında üst kabin tavanı patlayarak yırtıldı ve uçtu. Bütün yolcular kemer taktığı için sadece servis yapan bir hostes denize uçtu. Uçak üstü açık bir şekilde indi.

Hokey topunun çarpmasıyla hayata veda etti
ABD’de sıkı bir hokey fanı olan 13 yaşındaki Brittanie Cecil, rakip takım oyuncusunun vurduğu hokey topunun başına isabet etmesiyle bitkisel hayata girdi. Genç kız 48 saat komada kaldıktan sonra hayata gözlerini yumdu. Bu kaza hokey tarihindeki en ölümcül olay olarak tarihe geçti.

Tüm takımı maç esnasında yıldırım çarptı
1998 yılında Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde trajik bir olay gerçekleşti. Maç 1-1 devam ederken konuk takım üstüne düşen yıldırım tüm oyuncuları öldürdü.

Eşinin cenazesinde arılar saldırdı
50 yaşındaki Jaam Singh Girdhan Barela, eşinin cenazesinde gerekli ritüelleri yerine getiriyordu. Eşi yakılmaya başladıktan sonra 300 km’den gelen bal arılarının saldırısına uğrayan üzgün koca, sayısız arı sokması sonucu vefat etti.

Roller coaster operatörü feci şekilde öldü
2003 yılında bir lunaparkta roller coaster operatörü olan Doug McKay, uzun saçları yüzünden korkunç bir şekilde öldü. Saçları araca sıkışan 40 yaşındaki görevli feci şekilde can verdi.

Çıplak adamı kondom öldürdü
Seksüel heyecan arayan 31 yaşındaki Gary Ashbrook yatağında başına geçirilmiş kondomla yetkililer tarafından ölü bulundu. Nitroz oksitle şişirip patlattığı 3 boş kondomla daha bulunan Gary Ashbrook’un, yapılan inceleme sonucunda boğularak öldüğü tespit edildi. Gary 7 yıldır AIDS hastasıydı.

Çikolota kazanına düşen işçi
‘Charlie ve Çikolata Fabrikası’ filminde geçen bir sahne gerçek hayatta da vuku buldu fakat bu sefer sonuç filmdeki kadar tatlı değildi. New Jersey’de bir çikolata fabrikasında çalışan Vincent Smith, kakao tanklarını erimeleri için çikolata kazanına boşaltırken kayarak kazanın içine düştü. Yaklaşık 500 dereceye ulaşan kazanın bir paletine takılan çalışan, diğer görevliler kendisini kurtarıncaya kadar çikolataya bulanarak geçirdi. Kazandan çıkarılan Vincent kısa süre sonra hayatını kaybetti.

İntihar eden kadının altında kalan adam
Barselona ‘da bir inşaatın 8’inci katından atlayarak intihar eden kadın, kendisiyle birlikte feci bir ölüme daha sebep oldu. Pencereden atlayan kadın, eşiyle yolda yürüyen Ukraynalı bir adamın üstüne düştü. İntihar eden kadın olay yerinde ölürken, hastahaneye kaldırılan 50 yaşlarındaki adam bir süre sonra hayata veda etti.

Devasa restoran tabelası altında ezilen kadın
ABD’nin Nebraska eyaletinde Diana Durre isimli bir kadın, iki köpeğini bir çifte satmak üzere yola çıktı. Buluşma noktası da ünlü bir restoran dev tabelasının tam altıydı. 23 metrelik devasa büyüklükteki tabela şiddetli rüzgar nedeniyle devrildi ve küçük kamyonetinde müşterilerini bekleyen Diana’yı acı bir son karşıladı. Zavallı kadın orada can verdi. Kamyonetin kasasında bulunan köpekler şans eseri kazadan kurtulurken, görevliler tarafından barınağa teslim edildi.

Her yıl, çatıya çıkıp anteni değiştirenlerden bin 800 kişi can veriyor. Çatıdan düşen ama ölmeyenlerin sayısı da 2 bin civarında.

Özellikle son yıllarda, cinsel ilişki sırasında ölenlerin sayısında oldukça büyük bir artış var. 1 yılda bin 500 kişi seks yaparken can veriyor.

Dünyanın en zor mesleklerinden biri de kuşkusuz otomobil tamirciliğidir. Her yıl, bu iş sektöründe 900 kişi hayatını kaybediyor.

En fazla ölümlerin yaşandığı iş kollarından biri de boyacılık sektörü. Dünya üzerinde her yıl bin 100 kişi, boya merdiveninden düşerek ölüyor.

Her yıl 33 bin kişi, yanlış iğne nedeniyle ölüyor. Özellikle Afrika’da, bu tarz ölümler artık normal sayılıyor.

Her yıl, gömlek veya pantolon düğmesi dikerken 299 kişi ölüyor. Dikiş sırasında iğneyi vücuduna batıranlardan bazılarının ölüm nedeni: Bulaşıcı hastalık.

Her yıl, 2 bin 480 kişi ampul değiştirirken elektrik çarpması nedeniyle ölüyor.

İlginç ölümlere maruz kalanlardan bazıları da kasa görevlileri. Her yıl ya soyguncuların kurşunu ya da müşterilerle tartıştıkları için 6 bin 500 görevli ölüyor.

Derleyen: Tuncay ÖZATA

MYNET HABER