Eokul EBA Öğrenci Girişi

E-Okul kapsamında kurulan Eğitim Bilgi ağı kısa adıyla EBA ile öğrencilerin internet ortamında aradıkları bilgi ve belgelere daha kolay ulaşması amaçlanıyor. Eğitim Bilişim Ağı olan bu hizmetin kısa adı EBA’dır. Eba, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulaması ve öğrencilere tablet dağıtılması kapsamında hayata geçirilen bir MEB uygulamasıdır.  Eğitim Bilgi Ağı ile öğrenci veli ve öğretmenlerin bilgi teknoloji araçlarını kullanarak aradıkları bilgilere istedikleri her yerden ulaşabilmesi ve öğretmen veli ve öğrenci ile bir arada etkileşim sağlayarak daha etkili bir eğitim ortamı oluşturmak amaçlanıyor.

EBA sistemine giriş yapan öğrenciler birbirleriyle ders notları sorular bilgiler belgeler paylaşabiliyor. Sınavlara hazırlanmak için gereken sorular ve cevaplarda EBA sisteminde mevcut. EBA sisteminde ayrıca eğitim ile ilgili haberler, dergiler, kitaplar, videolar ve sesler ile görsel diğer yayınlara ulaşmakta mümkün. EBA sisteminde online kurslar ve yarışmalarda düzenlenebiliyor.

İşte Eğitim Bilgi Ağı EBA Öğrenci Girişi nasıl yapılır sorusunun cevabı ;

Öncelikle şunu belirtelim EBA sistemine e-okul öğrenci bilgileriyle giriş yapılabilme olanağı bulunmaktadır. Böylece öğrenciler e-okul bilgileriyle hem EBA’ya giriş yapabilir hem de tabletini aktive edebilir.

  1.  EBA girişi yapabilmek için  ilk olarak www.eba.gov.tr web sitesine girilmesi gerekiyor.
  2. Siteye girdikten sonra ”E-okul bilgileriyle giriş” bölümüne tıklanmalıdır.
  3. Sonrasında karşınıza gelecek alanlardaki tüm bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun. Bu bilgiler arasında, güvenlik kodu, T.C.kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı cilt numarası bulunmaktadır.
  4. Bütün bilgiler doldurulduktan sonra EBA sistemine giriş yapabilmek için son olarak ‘’Giriş Yap’’butonuna tıklanmalıdır.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ  >> http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir