Tag Archives: açık öğretim

Açıköğretim Fakültesi Aöf Kayıt Yenileme işlemleri

Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrencilerin öğrenimlerine devamı sağlamak için her yıl (öğrencilik süresince) yapmaları gereken işlemdir. Öğrencilerin sınavlara katılabilmeleri, öğrencilik hizmetlerinden (öğrenci belgesi, askerlik tecil belgesi vb) faydalanabilmeleri için kayıt yeniletmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bu hizmetlerden yararlanmalı mümkün değildir. Kayıt yenileme sırasında belirlenen esasların tamamına uymayan veya katkı payı ile öğretim giderlerini ödemeyen öğrencinin… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Geçmiş Yıl Soru ve Cevapları

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavlarında Geçmiş Yıllarda Sorulmuş Olan Sorular ve Cevapları Aşağıda bulunmaıtadır. 1. Sınıf Açık Öğretim Geçmiş Yıllar Final Soruları Soruları Görebilmeniz İçin Gereken Program !! Anatomi Geçmiş Yıl Soruları Anayasa Hukuku Geçmiş Yıl Soruları  Anne Çocuk Sağlığı ve Beslenme Geçmiş Yıl Soruları Beslenmeye Giriş Geçmiş Yıl Soruları Biyokimya Geçmiş Yıl Soruları Büro Teknolojileri… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Kimlik Bilgileri Değişikliği

Öğrenciler, Fakültemiz bilgi işlem ortamındaki kimlik bilgilerinde (ad ,soyad, doğum tarihi, cilt no, sayfa no, kütük sıra no, nüfusa kayıtlı olduğu il – ilçe, mahalle – köy, askerlik durumu, özürlülük durumu) değişiklik olması halinde, değişen yeni bilgilere ait resmi belgelerle (mahkeme kararı, uluslararası aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği gibi) AÖF bürolarına başvurduklarında gerekli değişiklik yapılacaktır.… Devamını Oku »

Açıköğretim kayıt için yapılması gerekenler

Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı Ödemeleri Kayıt yaptıracak adaylar iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ?ÖĞRETİM GİDERİ”; ikinci ödeme her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen “CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI”dır. ?Öğretim Gideri? ve ?Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı?… Devamını Oku »

2008-2009 Açıköğretim Aöf Kayıt Tarihleri

?ÖSYS Yeni Kayıt? ve ?Sınıf Öğretmenliği Li­sans Tamamlama Programı?nın kayıtları, 22 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayıp 13 Ekim 2008 Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir. 14,15,16,17 Ekim 2008 tarihlerinde ma­zeretli olanların kayıtları yapılacaktır. Bu tarihler arasına rastlayan 11 Ekim 2008 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacaktır. 22 Eylül – 13 Ekim 2008… Devamını Oku »