Tag Archives: açıköğretim sınavları

Açıköğretim Lisesi aol 2010 yılı sınav tarihleri zamanları

MEB Açıköğretim Lisesi sınav tarihleri ve faaliyet takvimi : 6 I. DÖNEM SONU SINAVLARI 16 – 17 Ocak 2010 7 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 19 Şubat 2010 8 2009- 2010 Eğitim-Öğretim yılı II. dönem Yeni Kayıt(1) işlemleri. 08 Şubat – 19 Şubat 2010 9 II. dönem yeni kayıt evraklarının Açık Öğretim… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavları Hakkında Bilgi

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yıl sonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara, öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar. Öğrenciler, okudukları sınıftaki derslerden Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ara ve yıl sonu sınavına girecekler, yıl sonu sınavında başarılı olamayanlar, başarısız oldukları derslerden bütünleme sınavına… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavlarında uyulması gereken kurallar

Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Yanınızda ve sıranızda dersle ilgili kitap, not vb. bulundurmak yasaktır. Sınav sırasında kopya yapan, yapmaya teşebbüs eden, kopya veren, kopya yapılmasına yardım edenlerin kimlikleri sınav görevlilerince BİREYSEL SINAV İPTAL TUTANAĞINA yazılacak ve bu öğrencilerin o oturumdaki… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavlarının yapılışı değerlendirilmesi

Ø     Öğrenciler kılavuzda belirtilen tarihlerde ara ve yıl sonu sınavına girerler. Yıl sonu sınavında başarılı olamayanlar, başarısız oldukları derslerden bütünleme sınavına girerler. Ø     Sınıfta kalan öğrenciler yalnızca kaldıkları derslerden, borçlu geçenler ise, bulundukları sınıfın dersleri yanında, borçlu oldukları derslerden de ara, yıl sonu ve bütünleme sınavına gireceklerdir. Ø     Sınav başlamadan önce öğrenci numaranızı ve soru… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavları hakkında bilgi

Ø     Açıköğretim fakültelerinde okuyan öğrenciler için yılda 3 kez oturumlu olarak sınav yapılmaktadır. Ø   Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar. Ø     Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir. Ø     Öğrenciler kendilerine Anadolu üniversitesi tarafından gönderilen sınava giriş belgesinde gösterilen bina, salon, tarih ve saatte… Devamını Oku »