Tag Archives: Aöf

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavsız ikinci 2. üniversite okuma

Herhangi bir üniversitenin örgün bölümlerinde okuyan öğrenciler ve örgün eğitim mezunları, gerekli koşulları yerine getirerek Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)?na tekrar girmeden, aynı zamanda Anadolu Üniversitesinin uzaktan eğitim veren Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans ve ön lisans programlarına da kayıt yaptırarak farklı bir alanda kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir örgün Meslek Yüksekokulu… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Kayıt Yenilemeyen Öğrencilerin Durumu

Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrenciler kayıt yeniletmedikleri yılda öğrencilik hizmetlerinden faydalanamazlar. Bu öğrencilerin kayıt yeniletmedikleri yılı takip eden yıl içerisinde kesinlikle kayıt yeniletmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yukarıda açıklanan 10.madde gereği (“?İki yıl üst üste kaydını yenilemeyen öğrencilerin fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilir.”…) öğrencilerin kaydı silinir. NOT: Kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıt yeniletmedikleri yıllar öğrencilik sürelerinden… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Kayıt Yenileme işlemleri

Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine kayıtlı öğrencilerin öğrenimlerine devamı sağlamak için her yıl (öğrencilik süresince) yapmaları gereken işlemdir. Öğrencilerin sınavlara katılabilmeleri, öğrencilik hizmetlerinden (öğrenci belgesi, askerlik tecil belgesi vb) faydalanabilmeleri için kayıt yeniletmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bu hizmetlerden yararlanmalı mümkün değildir. Kayıt yenileme sırasında belirlenen esasların tamamına uymayan veya katkı payı ile öğretim giderlerini ödemeyen öğrencinin… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Deneme Sınavları

e-Sınav hizmeti Anadolu Üniversitesi’nin uzaktan öğretim gören öğrencilerinin, örgün sınavlar öncesi kendilerini denemeleri ve başarı durumlarını gerçeğe yakın biçimde ölçmeleri amaçlanarak hazırlanmıştır. e-Sınav soruları, gerçek sınav sorularının hazırlanma sürecine paralel olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle bir derste birkaç deneme sınavı gerçekleştiren öğrenen, o anda resmi sınava girdiğinde alacağı sınav notuna benzer sonuçlarla karşılaşabilmektedir. İnternet üzerinden yayınlanan… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Ders Anlatım videoları

GENEL İŞLETME 1 İşletme Kavramı 18,06 MB. 2 İşletmelerin Kuruluşu 36,72 MB. 3 İşletmelerin Büyümesi 19,05 MB. 4 Sorular ve Yanıtlar 1 21,47 MB. http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Video…02/video05.wmv 6 İş Ahlakı ve Toplumsal Sorumluluk 21,78 MB. 7 Sorular ve Yanıtlar 3 20,53 MB. 8 Yönetim 21,09 MB. 9 Sorular ve Yanıtlar 4 16,09 MB. 10 İnsan Kaynakları Yönetimi… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Geçmiş Yıl Soru ve Cevapları

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavlarında Geçmiş Yıllarda Sorulmuş Olan Sorular ve Cevapları Aşağıda bulunmaıtadır. 1. Sınıf Açık Öğretim Geçmiş Yıllar Final Soruları Soruları Görebilmeniz İçin Gereken Program !! Anatomi Geçmiş Yıl Soruları Anayasa Hukuku Geçmiş Yıl Soruları  Anne Çocuk Sağlığı ve Beslenme Geçmiş Yıl Soruları Beslenmeye Giriş Geçmiş Yıl Soruları Biyokimya Geçmiş Yıl Soruları Büro Teknolojileri… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınavları Hakkında Bilgi

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yıl sonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara, öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar. Öğrenciler, okudukları sınıftaki derslerden Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ara ve yıl sonu sınavına girecekler, yıl sonu sınavında başarılı olamayanlar, başarısız oldukları derslerden bütünleme sınavına… Devamını Oku »

Açıköğretim Fakültesi Aöf Sınava Girerken Gerekenler

Öğrencilerin sınava girebilmeleri için yanlarında bulundurmaları sınava getirmeleri gereken belgeler şunlardır; İlgili sınava ait sınava giriş belgesi, Öğrenci kimlik kartı veya tanıtım kartı, ya da bu kartlarını kaybetmiş öğrencilere AÖF bürolarınca verilen “Sınavlarda Geçerli Öğrenci Belgesi”, Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi, (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi vb. belgeler.) Sınava girerken yukarıda sıralanan üç belgenin de… Devamını Oku »