Tag Archives: vergi

illerdeki vergi daireleri adresleri telefonları

Adana Vergi Dairesi Ankara Vergi Dairesi Antalya Vergi Dairesi Balıkesir Vergi Dairesi Bursa Vergi Dairesi Edirne Vergi Dairesi Eskişehir Vergi Dairesi Gaziantep Vergi Dairesi İstanbul Vergi Dairesi İzmir Vergi Dairesi Kahramanmaraş Vergi Dairesi Kayseri Vergi Dairesi Kocaeli Vergi Dairesi Konya Vergi Dairesi Malatya Vergi Dairesi Manisa Vergi Dairesi Mersin Vergi Dairesi Muğla Vergi Dairesi Sakarya… Devamını Oku »

Vergilere Ait Bilgiler Yenilikler Düzenlemeler

  Asgari Geçim İndirimi Uygulaması Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar Vergi Takvimi Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıflar Vergi Türü Kodları Faaliyet Kodu ve Adı Listesi Ücretlilerde Vergi İndirimi Belediye Hesap Numaraları ve Posta Çek Numaraları Yurt Dışına Çıkış Harçları Hakkında Kanun Güncel KDV (Katma Değer Vergisi) Oranları

İnternet Vergi Dairesi online vergi işlemleri

 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’nde, vergiler konusunda her şey bulunuyor. Online olarak vergi borçlarınızı sorgulayabilir, mevzuat, ödemeler, vergi takvimi ve diğer konular hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.İnternetten Sunulan Hizmetler: E-Beyanname E-Vergi Levhası BTRANS (Elektronik Bilgi Transferi) Kurumlar Vergi Dairesi Gelir Vergi Dairesi Vergi Kimlik Numarası Gecikme Zammı / Faizi Hesaplama Gelir Vergisi… Devamını Oku »

Gelir vergisi kapsamı hesaplama miktarı öğrenme

Gelir vergisi hesaplama gelir vergisi miktarını öğrenmek için aşağıdaki linki tıklamalısınız: Tıklayınız >> http://vedop.mb-ggm.gov.tr/eThk/gv.jsp Gelire giren kazanç ve iratlar şunlardır : 1. Ticarî kazançlar, 2. Ziraî kazançlar, 3. Ücretler, 4. Serbest meslek kazançları, 5. Gayrimenkul sermaye iratları, 6. Menkul sermaye iratları, 7. Diğer kazanç ve iratlar. Bu Kanunda aksine hüküm olmadıkça, yukarıda yazılı kazanç ve… Devamını Oku »

E-beyanname hizmetinden yararlanabilecekler

E-Beyanname hizmetinden faydalanabilecek olanlar aşağıda belirtilmiştir; Tam otomasyona geçmiş vergi dairelerinden şifre alan kullanıcılar; aktif büyüklükleri veya net satış hasılatları belirli bir tutarın üzerinde olması sebebiyle beyannamelerini meslek mensubuna imzalatmak zorunluluğu bulunmayan mükellefler ile bağımsız çalışan serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerdir.

5520 Kurumlar vergisi kapsamı

   Aşağıda sayılan kurumların kazançları, kurumlar vergisine tâbidir: a) Sermaye şirketleri. b) Kooperatifler. c) İktisadî kamu kuruluşları. ç) Dernek veya vakıflara ait iktisadî işletmeler. d) İş ortaklıkları. (2) Kurum kazancı, gelir vergisinin konusuna giren gelir unsurlarından oluşur.

Tc vergi no numarası sorgulama öğrenme

Tc vergi kimlik numarası hizmet gerçek kişiler için verilmektedir. Tc vergi kimlik no numaranızı Kimlik bilgilerinizi, NÜFUS CÜZDANI bilgilerine göre aşağıda linkini verdiğimiz sayfaya girerek öğrenebilirsiniz. Lütfen, vergi kimlik numaranızı öğrenebilmek için aşağıdaki linke tıklayınca açılacak olan sayfadaki doldurmanız gereken yerlere kimlik bilgilerinizi TÜRKÇE KARAKTERLERİ KULLANARAK girip “SORGULA” düğmesine basınız. Vergi No Öğrenmek İçin Tıkla >> http://vedop.mb-ggm.gov.tr/vkn_sorgu/

2009 mtv motorlu taşıtlar vergisi miktarı sorgulama öğrenme

2009 yılında araç vergi daiseri nden Motorlu Taşıtlar Vergisi, Taşıt Vergisi, MTV, Araç Vergisi, Araba Vergisi, 2009’da ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğim, araç vergi borcu araç vergisi sorgulama, motorlu araçlar vergisi hakkında merak ettiklerinizi burada bulabilirsiniz. 2009 yılında aracınız için ne kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeyeceğinizi öğrenmek için Gelirlerler İdaresi Başkanlığı’nın sitesinde online olarak sorgulama… Devamını Oku »