Fırında şeftali tatlısı tarifi


Fırında şeftali tatlısı tariflerinden en güzel ve en beğenilen Fırında şeftali tatlısı tarifini en kolay bir şekilde ve en ucuz malzemelerle harızlamanız için size bu tarifle yardımcı olacağız. Fırında şeftali tatlısı tarifini en güzel ve sağlıklı nasıl yapabileceğinizle ilgili size çeşitli ipuçları ve püf noktaları öğreteceğiz. Sizde evinizdeki malzemelerle kısa sürede kolayca misafirlerinize ikram edebileceğiniz hoş ve değişik bir lezzet olan Fırında şeftali tatlısı yapabilecek duruma geleceksiniz.
Fırında şeftali tatlısı tarifimizde yapılışını, kullanılan malzemeleri, resimlerini, yapılma süresini gibi bilgileri içerdiği için herkes tarafından kolayca yapılabilmektedir.
firinda_seftali_tatlisi

Fırında Şeftali Tatlısı

Fırında Şeftali Tatlısı

Yenebilecek en hafif ve en pratik meyve tatlılarından… Bu vesileyle hepinizin Ramazan-ı Şerifleri mübarek olsun.

Malzemeler

* Şeftali
* Her yarım şeftali için 1 tatlı kaşığı toz şeker

Yapılışı

1. Şeftalileri yıkayıp 2’ye kesin. Kesik kısmı üste gelecek şekilde fırın tepsisine dizin. Her yarım şeftalinin üzerine 1 tatlı kaşığı toz şeker serpin ve 200 derecede, turbosuz ayarda yaklaşık olarak 45 dk. pişirin. Eğer şeftalilerin suyunu salmadan kızarmaya başladığını görürseniz dereceyi biraz düşürmeniz gerekebilir. İsteğinize göre krem şanti veya kaymakla servis edebilirsiniz.