Fizy.com Türkiye Merkezli Müzik ve Video izleme servisi


 2008 Yılında Ercan Yaris tarafından kurulan Fizy, “müzik dinlemenin en hızlı ve en kolay yolu” sloganı ile internet ortamında faaliyete girdi! Açılışının ardından kısa süre içerisinde The New York Times gazetesi tarafından, Yeni yılda denenmesi tavsiye edilen 3 internet sitesi arasında gösterildi ve günümüzün en çok kullanılan müzik ve video izleme platformlarından biri oldu!

 Fizy; Sof ve basit tasarımı, kolay kullanımı hızlı arama sonucu ve anına müziği yükleme kalitesi ile Yurt dışından da hergün binlerce ziyaretçi akınına uğruyor. Ocak 2011’de Mashable ödüllerinde “Dünyanın En İyi Müzik Servisi” ödülünü kazandı.

 

Fizy’nin geçmişinde 2010 yılının Aralık ayı döneminde yayınlanan eserlerin telif bedellerinin ödenemeyeceği iddiası ile Cumhuriyet Savcılığı Fizy’nin erişimini engellemişti. Ancak Fizy 2011 Nisan ayında tekrar faaliyete girdi ve Ercan Yaris hisselerinin %40’ını ReklamZ interaktif reklam ajansına sattı. Ajansın kapanmasının ardından Turkcell’e satıldı. Şu anda tüm gelişimi Turkcell tarafından sağlanıyor.

Fizy’de nasıl müzik dinlerim?
1. Fizy.com adresine giriyorsunuz.
2. Arama butonuna örn; “Hadise – aşk kaç beden giyer” şeklinde dinlemek istediğinizi yazıyorsunuz.
3. Arama butonuna tıklıyorsunuz, çıkan sonuçlardan rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

3 Adım’da Fizy! Muhteşem ve kesintisiz hizmet ile fizy.com’da kalın.