Gece Yolcuları kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi


gece-yolculari

GECE YOLCULARI grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul’da yaşamaktadır.

Kurulduğu amatörlük günlerinden beri grubun en temel hedefi;

– Samimi

– Her yaş grubundan olumlu tepki alabilen

– Hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen,

Evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşmaktı.

Böylece yaptığı üretimleri ticari anlamda da önemli başarılar yakalayacak bir seviyeye çıkarıp, dünyadaki örneklerinde olduğu gibi Türkiye müzik endüstrisine yeni bir soluk getireceğine inanmıştır.

Bu hedeflerini müzik endüstrimizin her alanında, yaşayarak, gözlemleyerek ve kuşakdaşı olsun veya olmasın her tür Türkçe sözlü üretimleri irdeleyerek oluşturmuş ve ortaya koymuştur.

Müzik gruplarının her ülkede olduğu gibi müziği besleme gibi bir misyonu vardır. Şu an ülkemizde bu anlamda bir üretim darlığı yaşanmaktadır. Gece Yolcuları ülkemizde böyle bir misyonu kendi tarzında yüklenmeye hazırdır.

GECE YOLCULARI gurubunun sözlerinin ve bestelerinin tamamı kendisine ait olup, melodik pop-rock diye tariflenebilecek bir müzik tarzında üretim yapmaktadır.

10 yıllık geçmişi boyunca Türkiye’nin bir çok yerinde konserler ve bar programları yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş hem de dinleyicileriyle buluşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur.

Grup albüm öncesinde sadece kendi albümü için detaylı çalışmalar yapmış ve bunun dışında herhangi başka bir yolu tercih etmemiştir. Bu yüzden oldukça titiz çalışarak müziğini paylaşmanın yöntemleri konusunda uzun bir süre karasız kalmıştır.

2000 yılında H2000 festivali bünyesinde düzenlenen Scholler-Universal müzik beste yarışmasında gurup ilk defa ismini ve üretimini böyle bir yarışmada denemek istemiş “hani nerde” adlı bestesiyle Türkiye çapında 250 beste arasından ilk 10’a kalmış ve finalist olmuştur.

Daha sonra 2002 yılında sanatçı Murat Göğebakan’ın talebiyle AYYÜZLÜM adlı albümünün süpervizör’lüğünü ve ön aranjelerini gerçekleştirmek üzere bir çalışma yapmış ve ismini popüler müzik piyasasında da duyurmuştur. Grup aldığı ortak karar uyarınca Sanatçının yurt içi-yurt dışı tüm konserlerinde ve ulusal medyadaki programlarında canlı orkestra performansı sergilemiş ve tarzı dışında da beğeni kazanmıştır.

Grubun albüm yolculuğunun uzun soluklu oluşunda, seçici olmamız, yukarıda sayılan önemli hedefleri yakalama isteği, grup prodüksüyonlarına ülkemizde ki tedirgin yaklaşım ve müzik piyasamızın yıldan yıla çok büyük farklılıklar ve değişimler geçirmesi temel etkendir.

Zorda olsa bu albüm yolculuğu GECE YOLCULARI albümüyle istediğimiz ve hayal ettiğimiz şekilde başlamıştır. Yüksek hedeflerimiz vardır ve bu doğrudur. Ama sıkı bir çalışma ve enerjimizle arzu ettiğimiz bu hedeflere tek tek varmak için uzun bir yolumuz var…!

Gece Yolcuları Şarkıları:
Gece Yolcuları :: [ Allahım ] ::
Gece Yolcuları :: [ Aşka İhtiyacım Yok ] ::
Gece Yolcuları :: [ Köpekler Gibi ] ::
Gece Yolcuları :: [ Lanet Olsun ] ::
Gece Yolcuları :: [ Nerdesin ] ::
Gece Yolcuları :: [ Ölüm De Var ] ::
Gece Yolcuları :: [ Seviyorsun ] ::
Gece Yolcuları :: [ Teker Teker ] ::
Gece Yolcuları :: [ Unut Beni Sevgilim ] ::
Gece Yolcuları :: [ Zevk hastası ] ::