Google Toolbar çeviri yapmıyor sorunu problemi çözümü

Google Toolbar Araç Çubuğu kullanıcıları yabancı sayfaları çeviri yapamıyorsa, çeviri işlemini başlattıktan sonra çeviriliyor işareti sürekli dönüyor ve çeviri bir türlü başlamıyorsa internet explorer ayarlarınızda sorun oluşmuş demektir.
Çözümü ise Explorer sayfasını açıp Araçlar bölümüne giriyorsunuz açılan pencerede en altta bulunan İnternet Seçenekleri seçeneğini tıklıyorsunuz yeniden bir pencere açılacak orada üst taraftaki seçeneklerden Gelişmiş bölümünü tıklıyorsunuz açılan yerde Sıfırla seçeneği var onu seçip Explorer sayfalarını kapatıp yeniden açıyorsunuz Çeviri işlemi eskisi gibi çalışmaya başlayacaktır.
Eğer yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra Explorer sayfanızda Google Toolbarı göremiyorsanız explorer sayfasının üst kısmında seçeneklerin olduğu yerlerde Mausenizi sağ tıklayarak seçeneklerde Google Toolbar ı aktifleştirebilirsiniz.
Uyarı: Yukarıda Çeviri ayarları için verilen Sıfırlama yöntemini yapınca bazı sitelerde şifrenizi veya kullanıcı adınızı otomatik tanıyan ayarlar silinebilir tekrar kendiniz kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi girmeniz gerekebilir.

One thought on “Google Toolbar çeviri yapmıyor sorunu problemi çözümü

  1. çeviri

    EDU Çeviri – Noter Yeminli Tercüme Ofisi | 0 212 280 86 36 | Etiler / İSTANBUL | Tüm dillerde Noter Yeminli Yazılı ve Sözlü (Simültane, Ardıl) Çeviri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir