HASTANEDE BEBEKLER KARIŞTI


hastanede-skandal-cocuklari-karistirdilar--6757479İddiaya göre, İstanbul’da özel bir hastanede 3 yıl önce dünyaya gelen Meryem Demirler ile Selahattin Demirler’in çocukları ile Trabzonlu Y.K ile S.K’nin bebekleri hastanede karıştı. Bu yaşanan karışıklık birkaç yıl sonra ortaya çıktı. Sarışın olan Y.K, hastane tarafından kendisine verilen çocuğun esmer olmasından şüphelenmesi üzerine çocuğuna DNA testi yaptırdı. DNA testi ile gerçek ortaya çıktı. Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından hastaneye başvuran Trabzonlu aile, gerçek çocuklarını istedi. Bunun üzerine hastane yetkilileri Adıyamanlı aileyi arayarak onlardan da DNA testi istedi. Adıyamanlı Selahattin Demirler ile Trabzonlu ailenin yanında kalan
3 yaşındaki Eymen Kılınç’ın DNA’sı uyuştu. Hastane yönetimi her iki aileyi İstanbul’a çağırarak çocukların değiştirilmesini istedi ancak Adıyamanlı aile Trabzonlu Y.K ve S.K çiftinin ayrı olduğunu gerekçe göstererek, Cihangir’i vermeyeceklerini söyledi. Adıyamanlı aile bunun yanında Trabzonlu ailenin baktığı Eymen’i de almak için vekalet davası açtı. Adıyamanlı aile hastaneye de hem maddi hem de manevi tazminat davası açtı.
Adıyamanlı Selahattin Demirler, çocuğunun İstanbul’daki hastanede karıştığını belirterek, “Çocuğum ilk başta doğduğu zaman sarışın olduğu için şüphelenmiştim. O zaman hastanenin başhekimine şüphelendiğimi söyledim, ancak başhekim kesinlikle yanlışlık olmadığını söyledi. Karışıklık olayı Trabzonlu ailenin çocuktan şüphelenmesi ve DNA testi ile ortaya çıktı. Aile DNA testi yaptırmış ve çocuğun kendilerinin olmadığı anlamışlar. Hastane bizi aradı. Benim DNA örneğimi aldılar ve 1 hafta sonra hastaneden beni tekrar arayarak Eymen’in benim çocuğum olduğunu söylediler. Eymenle benim DNA testi uyuştu. Biz bunu duyunca çok kötü olduk. Çok zor duruma düştük” dedi. Selahattin Demirler’ in Meryem Demirler hamile olduğundan haberi duyunca çok hastalandı. Aile çok zor günler geçirdi. Şimdi baba Selahattin Demirler hem kendi çocuğumu hem de Trabzonlu ailenin çocuğunu mahkeme kararıyla almaya kararlıyım. ben o çocuğu bırakmam eşimde bırakmaz diye konuştu.