İstanbul Kadıköy Nikah Dairesi


Evlilik başvurusunda gerekli belgeler;

1. Resimli Nüfus cüzdanları aslı ve fotokopileri.  10 yılı geçen nüfus cüzdanları geçersizdir.Kabul edilmeyecektir.
2. Çiftlerden birinin Kadıköy’de oturduğunu belgeleyen ikametgah.
3. Son 6 ayda çekilmiş 6 ‘şar adetvesikalık fotoğraf. FOTOKOPİ RESİMLER GEÇERSİZDİR.
4. 16 yaşını doldurup , 17 sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden evlenme izin belgesi ,17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan adaylar noterden alınmış anne-baba muvafakatnamesi ile evlenebilirler.(Anne veya babadan biri ölmüş ise ölümü nüfus kaydı ile belgelenecektir).
5.Çiftlerin Nüfus Müdürlüğü’nden alacakları son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örnekleri.
6. Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların Aile Mahkemesi’nden iddet müddeti kararı almaları  ve kesinleştirmeleri zorunludur.
7. Daha önce evlenme, boşanma veya ölüm varsa nüfus cüzdanlarına işlenmiş son medeni halleri.
8. Yabancı uyruklu ise Türkiye’de bağlı bulunduğu konsolosluktan alınarak Vilayet Hukuk İşleri’ne onaylatılmış bekarlık belgesi.
9. İstanbul’da konsolosluğu bulunmayan yabancılar için Ankara’da bulunan Büyükelçiliklerinden alınan bekarlık belgelerinin Dışişleri Bakanlığı’nca onaylatılması gerekmektedir.
10. Hükümet Tabibliği, Sağlık Ocağı veya Kadıköy Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden onaylanmış evlenme raporu.
11. Evlenecek çiftlerin beraber gelmeleri zorunludur.
12. Kayıt ve müracaatlar sabah 08.30-11.00,öğleden sonra 13.00-16.00 saatleri arasında yapılır.
13. Evraklar pilot veya dolmakalem ile doldurulur.
Mal ayrılığı talebi olanların, noterden yaptırmış oldukları MAL AYRILIĞI SÖZLEŞMESİ müracaat dosyasına koyulur.
Kızlık soyadını kullanmak isteyenler, müracaat anında kayıt masasından temin edecekleri soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.
KADIKÖY’DE İKAMET ETMEYENLER İKAMET ETTİKLERİ YER EVLENDİRME DAİRESİ’NDEN  İZİN BELGESİ ALARAK EVLENDİRME DAİREMİZE BAŞVURABİLİRLER.
MÜRACAAT EVRAKLARI, ALINDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 6 AY SÜRE İLE GEÇERLİDİR.
Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için alınacak belgeler hakkında Evlendirme Dairemizin 418 48 93-94 no’lu telefonlardan bilgi alınabilir.
İstenilen evraklar tamamlandıktan sonra gün için müracaat edilecektir.Eksik evrakla müracaat yasa gereği kabul edilmemektedir.
Müracaat edildikten sonra en erken 2 gün sonraya gün verilmektedir.Müracaat tarihinde yasa gereği evlilik akdi yapılmamaktadır.
KADIKÖY EVLENDİRME SALONUMUZ SİZLERE DAHA KALİTELİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN  01 AĞUSTOS 2007  ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN  GENİŞ KAPSAMLI BİR TADİLATA GİRMİŞ OLUP YAKIN BİR TARİHTE HİZMETE GİRECEKTİR.
2. BİR DUYURUYA KADAR HAFTA İÇİ TÖRENLİ,TÖRENSİZ -HAFTA SONU  TÖRENLİ NİKAHLARINIZ  KALAMIŞ KADIKÖY GENÇLİK MERKEZİNDE (FENERBAHÇE DEREAĞZI TESISLERİ YANI) BULUNAN HALİDE EDİP ADIVAR EVLENDİRME SALONUMUZDA KIYILACAKTIR.EVLİLİK BAŞVURULARI HAFTA İÇİ BU ADRESTE ALINACAKTIR.
30 KASIM 2008 TARİHİNE KADAR KGM  KALAMIŞ’TAKİ HALİDE EDİP ADIVAR  EVLENDİRME SALONUMUZ İÇİN NİKAH GÜNÜ VERİLMEKTEDİR.
TADİLATTAKİ KADIKÖY EVLENDİRME SALONUMUZ İÇİN GÜN VERİLMESİ AYRICA DUYURULACAKTIR.
ZÜBEYDE HANIM  KOKTEYL SALONU HİZMETİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR.
Nikah şahitlerinin evlenecek kişileri tanıması ve T.C. Kimlik numaralarının olması zorunludur.
Not  : Önceden gün alan ve salon bedeli ödeyenlerin, nikah tarihine 1 ay kala nikah törenini iptal ettikleri takdirde salon ücreti geri ödemesi yapılmayacaktır.
Kadıköy
Tel: (216) 418 48 93
Adres: Hasanpaşa Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Cad. Kadıköy
Fax:
Mail:
İl: İstanbul Kadıköy Nikah Dairesi