istanbul semt pazarları


İstanbuldaki pazar yerleri, istanbulda pazar kurulan yerler, istanbulda kurulan pazarlar hakkında bilgiler, hangi pazarda ne satılır hangi pazara gitmeli hangi gün nerede hangi pazar var gibi soruların cevaplarını bütün istanbulluların ve istanbula yolu düşenlerin bilmesi gerekmekte. Bizde sizler için istanbulda kurulan semt pazarlarının günlerini tarihlerini adreslerini ve özelliklerini sunuyoruz.

Pazartesi
Bahçelievler — Türk Böbrek Vakfı yanı, Kocasinan koyiçi mevkii
Selamiçeşme — Selamiçeşme’de özgürlük parkının yanında kuruluyor. Selamiçeşme köprüsünün bir ayağından başlayıp tren yolu boyunca devam ediyor. Giyim tezgahları köprüye yakın yerlerde.
Salı
Kadıköy — Kadıköy evlendirme dairesinin yanından geçilerek Hasanpaşa tarafına doğru giderken yol sizi kendiliğinden götürüyor
Bakırköy — Zuhuratbaba mevkii, Karabal Caddesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi çıkış kapısı yanında
Bahçeşehir — Bahçeşehir girişinde, bahçeşehir ve esenkent arasındaki ana caddeden yukarı doğru çıkılır. “Önde koleji” solda ve sağda onun tam karşısında pazar kuruluyor. Pazarın adı Pazartürk.
Fındıkzade — Tadım’ın oradan başlayıp Alipaşa Hamamına kadar olan mevkiide
Çarşamba
Yeşilköy — Çiroz’da, halı sahaların hemen orada, Yeşilköy toplu konut sitesinin yanında kuruluyor. Florya tarafından gelenler sahil yolunu izlediklerinde hemen yolun sağında kalıyor. Aynı şekilde bakırköy tarafından gelirken de yine sahilyolunu izlediğinizde h.alanı kavşağını geçtikten sonraki yeşilköy sapağından girip köprünün altından geçerek sağa dönüyorsunuz yolun solunda kalıyor. Otopark mevcut.
Fatih — Çarşamba semtinde, itfaiye durağının orada.. özellikle kumaş açısından zengin bir pazar
Perşembe
Erenköy — Minibüs caddesinden başlayarak tren istasyonuna kadar devam ediyor
Cuma
Kadıköy — Kadıköy evlendirme dairesinin yanından geçilerek Hasanpaşa tarafına doğru giderken yol sizi kendiliğinden götürüyor / daha çok kumaş aksesuar arayanlar için ideal
Kozyatağı — Atacan Kolejinin yanında
Fındıkzade — Tadım’ın oradan başlayıp Alipaşa Hamamına kadar olan mevkiide
Cumartesi
Bakırköy – Bakırköy Adliyesinin yanında kuruluyor.. Metroyla ulaşım mümkün.. Ayrıca otopark sorunu da yok, hem adliyenin otoparkı kullanılabiliyor hemde 2 farklı otopark daha mevcut

Beşiktaş — Evlendirme dairesinin karşısında kuruluyor. Deryadil sokak.
Bahçeşehir — Bahçeşehir girişinde, bahçeşehir ve esenkent arasındaki ana caddeden yukarı doğru çıkılır. “Önde koleji” solda ve sağda onun tam karşısında pazar kuruluyor. Pazarın adı Pazartürk.
Pendik — Pendik devlet hastanesinin sokağından girildiğinde amerikan pazarı kısmına girmiş oluyorsunuz.
Pazar
Beylikdüzü — Adakent kültür merkezi yanında