kadayıf dolması tatlısı tarifi


kadayıf dolması tatlısı tariflerinden en güzel ve en beğenilen kadayıf dolması tatlısı tarifini en kolay bir şekilde ve en ucuz malzemelerle harızlamanız için size bu tarifle yardımcı olacağız. kadayıf dolması tatlısı tarifini en güzel ve sağlıklı nasıl yapabileceğinizle ilgili size çeşitli ipuçları ve püf noktaları öğreteceğiz. Sizde evinizdeki malzemelerle kısa sürede kolayca misafirlerinize ikram edebileceğiniz hoş ve değişik bir lezzet olan kadayıf dolması tatlısı yapabilecek duruma geleceksiniz.
kadayıf dolması tatlısı tarifimizde yapılışını, kullanılan malzemeleri, resimlerini, yapılma süresini gibi bilgileri içerdiği için herkes tarafından kolayca yapılabilmektedir.
Kadayif_Dolmasi

Kadayıf Dolması

Malzemeler :

* 300 gr. kadayıf
1 kase ceviz
2 yumurta
Yarım çay b. süt ve su karışımı
o Kızartmak İçin
Sıvıyağ
+ Şerbeti İçin
3 su b. toz şeker
2 su b. su
1 dilim limon

Hazırlanışı

Şerbeti için tencereye 3 su bardağı toz şeker ve 2 su bardağı su ve 1 dilim limon ilave edin ve şerbeti kaynamaya bırakın ve soğutun. 2 yumurtayı ve süt ve su karışımını çırpın.

1 kase cevizi parçalayıcıdan geçirin. 300 gr. tel kadayıfı elinizle kopartın ve elinizin içinde yayın ve içine ceviz parçaları ilav edin ve sıkıca sarın.

Daha sonra yumurta ve su karışımına bulayın. Daha sonra sıvıyağda kızartın.Kadayıflar kızarınca şerbete batırın ve servis edin.