Kendi işimi kurmak istiyorum


Kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için işte birbirinden farklı alternatifler her girişimci ve her bütçeye uygun iş fırsatları bulunmakta. Kendi işini yapmak kendi içinin patronu olmak isteyenler için hazırlanmış bir döküman.

İSTİKBAL MOBİLYA

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Ancak bazı mimari koşullar var. Banka teminatı isteniyor. 50 franchize verilecek. Türkiye’nin hızla gelişen illeri hedefleniyor.

BELLONA MOBİLYA

Banka teminatı ya da ipotek isteniyor. 100 franchize verilecek. Türkiye’nin hızlagelişen illeri hedefleniyor

ARAS KARGO

10 bin TL ile 30 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli var. 250 franchize verilecek Türkiye geneli hedefleniyor.

TURYAP

6 bin ile 15 bin dolar arasında değişiyor. Aylık 100 dolar+KDV sürekli franchise ödemesi alıyor. 500 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.

LEE- WRANGLER

Giriş bedeli talep edilmiyor. 25 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.

EXPRESS KARGO -FEDEX

İsim hakkı 2 bin 500 ile 15 bin Euro arasında değişiyor. 100 franchize verilecek. Türkiye geneli hedefleniyor.

ÇİLEK MOBİLYA

Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 30 franchise verilecek.

REMAX

26 bin dolar franchise bedeli talep ediyor. Reklam katılım payı yüzde 3. Sürekli franchise ödemesi yüzde 6. Türkiye ve K.K.T.C. Hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

TEFAL

Tefal (Perakende) Giriş bedeli yok. Yeni açılan AVMler ve Tefal Shop’un hala olmadığı şehirler hedefleniyor. 11 franchise verilecek.

MOTTA

Başlangıç bedeli 10 bin ile 30 bin dolar arasında değişiyor. İsim hakkı yüzde 1 oranında talep ediliyor. Yeni yapılan uydu kentler başta olmak üzere, henüz Motta olmayan İstanbul semtleri, Ege Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

DOĞTAŞ MOBİLYA

Başlangıç bedeli talep edilmiyor. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi hedefleniyor. 15 franchise verilecek.

PİZZA PİZZA

35 bin dolar isim hakkı var. 250 dolar+KDV reklam katkı payı alınıyor. Marmara ve Doğu Anadolu bölgesi hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

ÖZSÜT

20 bin dolar isim hakkı alıyor. Reklam katılım payı yüzde 3 alıyor. Türkiye geneli ve Kıbrıs hedefleniyor. 25 franchise verilecek.

DAILY FRESH

13 bin TL+KDV franchise bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 40 franchise verilecek.

ALTINBAŞ

Franchise bedeli alınmıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 22 franchise verilecek.

KOÇAK GAYRİMENKUL

10 bin dolar+20 bin dolar franchise bedeli isteniyor. 100 dolar+KDV sürekli franchise ödemesi alıyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 200 franchise verilecek.

CENTURY 21

Başlangıç bedeli lokasyona göre 12 bin dolar ila 22 bin dolar arasında değişiyor. Yüzde 2 reklam katılım payı, yüzde 6 sürekli franchise ödemesi alıyor. Ankara, İzmir, Antalya hedefleniyor. 135 franchise verilecek.

KOMAGENE

20 bin TL franchise bedeli var. Cironun yüzde 3’ü reklam katılım bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 50 franchise verilecek.

ATASAY

Giriş bedeli talep edilmiyor.Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’ni hedefliyor. 10 franchise verilecek.

BİL ÖĞRETİM KURUMLARI

Başlangıçta 5000 Euro+KDV ile 20.000 Euro +KDV arasında bir bedel isteniyor. Yıllık öğrenci sayısı x 10 Euro+kdv ve 3000 ytl yıllık reklam katkı payı alınmakta. Türkiye geneli ve KKTC hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

KOTON

Başlangıç bedeli proje bazında belirleniyor. Türkiye, Balkanlar, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Rusya hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

SULTANAHMET KÖFTECİSİ

50 bin dolar franchise bedeli istiyor. Reklam katılım payı yüzde 4. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Akdeniz bölgesi hedefleniyor. 30 franchise verilecek.

TATLICI TOMBAK

20 bin TL franchise bedeli alınıyor. Aylık 200 dolar royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

DOMİNO’S PİZZA

Başlangıçta 40 bin dolar+KDV talep ediliyor. İsim hakkı olarak cironun yüzde 8’i talep ediliyor. Bodrum ve Fethiye hedefleniyor. 40 franchise verilecek.

HACIOĞLU

20 bin dolar franchise bedeli alınıyor. Şirket yatırımcıya 220 bin dolara anahtar teslim restoran veriyor. Aylık cironun yüzde 5’i royalty alınıyor. İstanbul, Ankara, İzmit, Bursa, Balıkesir, Antalya, İzmir ve Samsun hedefleniyor. 12 franchise verilecek.

MAVİ JEANS

Franchise bedeli alınmıyor, ancak değişen miktarlarda teminat mektubu koşulu bulunuyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

STORK’S MÜCEVHERAT

Giriş bedeli yok. Reklam payı projeye göre alınıyor. Anadolu’da bayisi olmayan illeri hedefliyor. 5 franchise verilecek.

BURGER KING

Franchise giriş bedeli 40 bin dolar. Ortalama İşletme sermayesi 500 bin dolar. Reklam katılım payı yüzde 5. Sürekli franchise ödemesi yüzde 8. Türkiye geneli hedefleniyor.

REALTY WORLD

5 bin ile 25 bin dolar arasında bir giriş bedeli isteniyor. İsim hakkı yüzde 2. Türkiye geneli hedefleniyor. 150 franchise verilecek.

YA-PA

3 bin dolar isim hakkı talep ediliyor. İsim hakkı cironun yüzde 5’i reklam payı olarak talep ediliyor. Tüm iller hedefleniyor. 5 franchise verilecek.

KAVRAM

Franchise bedeli talep edilmiyor. Reklam payı isteniyor. Ancak bu yayınlara göre farklılık gösteriyor. Orta Karadeniz, İstanbul (Anadolu ve Avrupa Yakası) Trakya Bölgesi hedefleniyor. 20 franchise verilecek.

REHA MEDİN

Standart temsilcilik için 5 bin TL giriş bedeli isteniyor. İstanbul için 250, diğer şehirler için 200 TL royalty talep ediliyor. İstanbul ve yurtdışına öncelik veriliyor. 25 franchise verilecek.

TAKIŞTIR

İsim hakkı talep edilmiyor. Yatırım 20 bin TL’den başlıyor. Anadolu illeri hedefleniyor. 145 franchise verilecek.

RETÜRK

8 ile 15 bin TL arasında değişen bir franchise bedeli alınıyor. Aylık cironun yüzde 5’i royalty alınıyor. Büyük şehirler ve Türkiye geneli hedefleniyor. 55 franchise verilecek.