Kpsssiz ÖSYM Personel Alımı


osym-kpssÖSYM 2017 yılı itibariye KPSS şartı aramadan personel alacağını açıkladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayınladığı ilana göre 510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak (15) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacağını duyurdu. Peki, ÖSYM’ye başvurmak için şartlar neler? İşte son başvuru tarihi ve tüm detayları

Alınacak Personel:

* Sözleşmeli Uzman Personel: 15

Kimler Başvurabilir?

* ÖSYM personel alım ilanına T.C. vatandaşı olanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar, askerlikle ilişiği bulunmayanlar, görevini devamlı yapmasına engel sağlık durumu olmayanlar başvuru yapabilecek.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Başvuru formu

* Diploma

* YDS sonuç belgesi

* T.C. kimlik numarası beyanı

Başvuru Süreci:

* ÖSYM sözleşmeli personel alımı başvuruları 13 Şubat- 28 Şubat 2017 tarihleri arasında ‘Sınav Başvuru Formunu’ bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırıldıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle Başkanlığın “İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara” adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılacak.

Başvuru Sonuçları:

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı yer ve zamanı; ÖSYM Sonuç Sistemi üzerinden (sonuc.osym.gov.tr) ilan edilecektir.