Mahkeme dava dosyası sorgulama


Bu sayfada mahkemelere ait dosya sorgulamalarına ait bilgilere ve dosya sorgulama sayfalarına nasıl ulaşacağınıza dair bilgiler sunulmaktadır. Ayrıca mahkemelerin vermiş olduğu kararlarada ulaşımı anlatan ve karar sayfalarının linklerine ait her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Danıştay Dava Dosyası Sorgulama
Danıştayda görüşülen dava dosyalarına internet ortamından ulaşım sağlayan bir hizmettir. Danıştay dava dosyalarının durumlarını öğrenmek isteyen kişiler dava dosyalarına ait yıl ve  numara bilgileriyle birlikte sisteme giriş yaparak Danıştay dava dosyaları ile ilgili sorgulama yapılabilmektedir.
Danıştay dosyası sorgulama ve detaylı bilgi için tıklayınız >> http://www.danistay.gov.tr/dbs/

Anayasa Mahkemesi Kararlarını Sorgulama
Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu kararları dava sonuçlarını internet ortamı üzerinden sorgulama yaparak öğrenmek mümkündür.
Anayasa Mahkemesinin kararlarını öğrenmek için tıklayınız >> http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=manage_karar&ref=show&action=search&id=24

Yargıtay Dava Dosya sı Sorgulama
Yerel mahkemelerde görülen davaların sonuçlarına itiraz edilerek bir üst mahkeme olan Yargıtay a intikal etmiş olan davalara ait dosyalara ve verilen kararlara ait internet üzerinden sorgulama yapılabilmektedir.
Yargıtay dosya sorgulamak için tıklayınız >> https://vatandas.yargitay.gov.tr/proxyYargitay/yrgsorgu_jsp/index.htm

One thought on “Mahkeme dava dosyası sorgulama

Comments are closed.