Müzik dünyası artık özgür


 Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği ikinci müzikli buluşması 31 Ocak gecesi Babylon’da gerçekleştilecek. Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren müsizyen, yapımcı, organizatör, menajer ve her türden kültür operatörlerinin kapasitelerini geliştirmek ve çeşitli kültür – sanat etkinlikleri gerçekleştirmek için kurulan Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği ilk farkındalık yaratmak için ilk etkinliğini 30 Kasım’da düzenlemişti. Bu gecede Fairuz Derin Bulut, Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Yasemin Mori sahne almıştı.

Bu kez, Serbest 2’de Mor Ve Ötesi’nden Harun Tekin ve Burak Güven, Elif Çağlar, Ceylan Ertem 31 Ocak Pazartesi Akşamı Babylon sahnesinde olacak isimler arasında listedeler.

Dernek yorumluyor;
“Türkiye’de gerçekleştirilecek başta müzik olmak üzere her türlü kültür sanat etkinliklerini yurtdışında daha iyi duyurmak, çocuklar ve tüm bireylerin müzik ile olan iletişimlerini güçlendirmek, gençlerin müzik eğitimlerini desteklemek, Türkiye’de bir enstrüman müzesi kurabilmek, sektör içerisindeki birey ve kurumların bilgi paylaşımını kuvvetlendirmek gibi hedeflerin yanı sıra dernek, Türkiye’de ki müzisyenlerin yurtdışı tanıtımı için bir katalog hazırlıyor.”