Nokia N9 fiyatı özellikleri resimleri videoları


Nokia N9 Cep Telefonu  Fiyat, Teknik Donanım ve Yazılım Özellikleri, Nokia N9 Resimleri ve Videoları gibi birçok merak ettiğiniz ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.
Nokia N8 iphone 4 e rakip olabilirmi soruları cevap buldu birçok yeni özelliği olmasına rağmen N8 iphone 4 ün yerini tutamadı. Bunun en önemli nedeni ise N8 in kullandığı işletim sisteminin yavaş olmasıydı. Nokia iphone dışında  birçok dokunmatik akıllı telefonda kullanılan Symbian işletim sisteminden vazgeçti ve iphone 4ün işletim sistemindeki üstünlüğüne son vermek için İntel ile anlaşmaya varıp Meego işletim sistemini yeni devi N9 da kullanmaya karar verdi. Meego ile artık N9 N8 e göre çok daha hızlı olacak saniyede  190 milyon üçgen çizebilecek bir performansa sahip olacak.  Nokia N9 un iphone 4 e göre en büyük avantajlarından biriside mükemmel Q klavyesi. Sosyal ağlara, Facebook Twitter ve Youtube gibi sitelere kolay ve hızlı bağlanma imkanları sunacak.
Nokia N9 fiyatı henüz piyasaya çıkışı yakın olmadığı için açıklanmadı.  Nokia N9 un 2011 yazına kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

NOKIA N9 ÖZELLİKLERİ
ÜRETİCİ Nokia
MODEL ADI N9
TİP Akıllı Telefon
İŞLETİM SİSTEMİ Meego
EKRAN 480 × 800 piksel, AMOLED, 16.000.000 colorshrs
FORM FAKTÖRÜ mm
AĞIRLIK 181gr
BEKLEME SÜRESİ 600 saat
KONUŞMA SÜRESİ 380 saat
KAMERA 8.1Mp
BAĞLANTI Bluetooth , Wifi, Infra, Edge, 3G
DIŞ BELLEK microSD / TransFlash
İZLEME FORMATI Tüm Biçimler
İZLEME SÜRESİ 360 saat

Nokia N9 Videoları: