Ösym Aday Şifresi Öğrenme


Ösym Şifresi öğrenme, Ösym Aday şifresi bulma, Ösym aday şifresi hatırlama, Ösym Aday şifresi alma, Ösym Aday işlemleri sistemi şifresi edinme, Ygs aday şifresi, Ösym sınav şifresi, Ösym Adaş şifremi unuttum, Ösym Aday Şifremi Kaybettim  vb birçok konuda merak ettiğiniz bilgi burada.

Ösym Başkanlığı tarafından 5 Ocak 2011 tarihli duyuruya göre;

Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.