PATENT SORGULAMA


Sayfada bulabilecekleriniz : patent,marka,tpe,tescil,markalar,tescil sorgulama,patent ens,patent enstitusu,Turk patent,Turkpatent,marka tescili,tescilli markalar,tescilli marka,telif haklari,Türkiye patent enstitüsü,online patent,marka patent enstitüsü,Turk patent enstitusu,Türk patent ens,marka tescil,isim tescili,tescilli isimler

Türk Patent Enstitüsü’nün Online Hizmetlerinden olan Patent Sorgulama sayfası yoluyla Patent Sorgulaması yapabilir patent hakkına sahip olan ürünleri öğrenebilirsiniz. Patent Sorgulaması için, Patent Sorgulama Ekranındaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Sayfada buluş başlığı, bülten numarası, başvuru numarası, rüçhan numarası, yayın tarihi, başvuru sahibi, buluş sahibi, başvurunun vekili ya da IPC sınıfını girerek arama yapabilirsiniz.
Patent Sorgulaması için aşağıdaki linke tıklayınız.
http://online.tpe.gov.tr/EPATENT/servlet/PreSearchRequestManager

Yukarıdaki sayfa açıldıktan sonra sorgulama yapmak için ;
Bu sayfada buluş başlığı, bülten numarası, başvuru numarası, rüçhan numarası, yayın tarihi, başvuru sahibi, buluş sahibi, başvurunun vekili ya da IPC sınıfını girerek arama yapabilirsiniz. Aramak istediğiniz kriteri girin ve “Ara” butonuna tıklayınız.