Kategori İçeriği: RESMİ KURUMLAR

Resmi Kurumlar

YENİ SGK MEDULA ÜRÜN SORGULAMA SAYFASI

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 01.12.2015 tarihinden itibaren Tıbbi Ürün Sorgulama sayfasını değiştirdi. Artık TİTUB üzerinden ürünlerin SGK onaylı olup olmadığı kontrol edilemiyor. SGK onaylı ürünlerin sorgulamasını artık yeni bir sayfada yaptırıyor. Bu sayfada TİTUB kaydının yanı sıra SUT koduna ve ürün alım tarihine göre sorgulama yapılabiliyor. SGK bu sayfada kayıtlı olmayan ürünlerin ödemesini yapmayacağına dair bildiri… Devamını Oku »

Aile Hekimliği Randevu Alma

Aile hekimliği randevusu alma, Aile hekimi randevu sorgulama, Aile hekiminden nasıl randevu alınır, Aile hekimi randevu sistemi, Aile hekiminden randevu vb. içeriği sayfamızda bulabilirsiniz. Devlet ve özel hastanelerde sürekli kullanılan randevu sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile artık aile hekimliğinde uygulanacak. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet  alabilmesi ve… Devamını Oku »

Erken Emeklilik Şartları

SGK, SSK Erken emeklilik şartları, erken emekli olabilmenin şartları, erkek emeklilik müjdesi, erkek emeklilik olacakmı, kimler erken emekli olabilir, nasıl erken emekli olunur, erken emekli olabilirmiyim gibi birçok sorunun cevabı bu sayfada. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde gündeme gelen erken emeklilik tasarısı milyonlarca çalışan için müjde niteliğindeydi. Daha sonra hükümetten şu an için bu tür bir… Devamını Oku »

SSK SMS MESAJLA SSK SORGULAMA

SMS İLE SSK SORGULAMA, MESAJ İLE SSK SORGULAMA, CEP TELEFONUNDAN SSK SORGULAMA, SMS İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA, MESAJLA SSK PRİM SORGULAMA sayfanın konularıdır. Cep telefonu kullanımının rekor sayıya ulaştığı günümüzde artık birçok işlem akıllı cep telefonları üzerinden yapılır hale geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu gelişmelere duyarsız kalmadı. Artık Cep Telefonlarından SSK Sorgulaması yapılabilecek… Devamını Oku »

SSK HİZMETİ SORGULAMA

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA, SSK HİZMETİ DÖKÜMÜ, ssk hizmeti dökümü alma, ssk hizmeti sorgulama, ssk hizmeti öğrenme vb. içerikleri sayfamızda bulabilirsiniz. SSK Hizmeti Dökümünü iki şekilde yapabilirsiniz. İlk yöntemde e-devlet şifresine ihtiyaç duymadan SGK resmi internet sitesi üzerinden Kimlik bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz. İkinci yöntemde ise e-devlet şifrenizle turkiye.gov.tr üzerinden 4a, 4b veya… Devamını Oku »

Sosyal Güvenlik Kurumları

Sosyal Güvenlik Kurumları, Sosyal Güvenlik Kurumları nelerdir, Sosyal Güvenlik Kurumları hakkında bilgi, Sosyal Güvenlik Kurumları hangileridir, Sosyal Güvenlik Kurumları hizmetleri vb içeriğe sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu ve ona bağlı alt kurumları olan Emekli Sandığı , SSK, BAĞ-KUR işletmelerine ait bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Emekli Sandığı: T.C. Emekli Sandığı 1.1.1950 târihinde yürürlüğe giren, 8.6.1949 târih, 5434… Devamını Oku »

Kolay SSK Sorgulama

EN Kolay SSK Sorgulama , En Basit SSK Sorgulama, En Hızlı SSK Sorgulama, En Yeni SSK Sorgulama, Kolay Sigorta Sorgulama, Şifresiz SSK Sorgulama, Kolay SSK Gün Sorgulama, Kolay SSK Sorgulama Yöntemi Yöntemleri, SSK Sorgulamanın en kolay yolu vb. bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. SSK hizmet dökümü alma veya başka bir ifadeyle SSK prim sorgulama  sadece e-devlet şifresi… Devamını Oku »

İşkur’un hizmetlerinden internet üzerinden nasıl yararlanılabilir

İnternet üzerinden işlem yapabilmek için “kullanıcı kaydı” oluşturmalısınız. Kullanıcı kaydı, sistem üyeliği anlamına gelmektedir ve sizin internet üzerinden, kendi işyeriniz adına işlem yapabilmenizi sağlayacaktır. Kullanıcı kaydı oluşturduktan sonra, T.C. Kimlik numara’nızı, şifrenizi ve işyeriniz için verilen işkur numarası’nı kullanarak sisteme giriş yapabilir ve kurum hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sistem girişi, ekranın (web sayfasının) sağ üst köşesinden… Devamını Oku »

Çıkış bildirimi nedir

Gümrükten geçiş işlemleri için gerekli olan Çıkış bildiriminin ne olduğu, Çıkış bildirimi hakkında bilgi , Çıkış bildirimi nasıl yapılır gibi bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Türkiye Gümrük Bölgesini terk ederken kullanılan taşıtın işleticisi veya temsilcisinin, taşıtta taşınan tüm eşyayı kapsayacak şekilde çıkış gümrük idaresine (ihracat gümrük idaresi değil) taşıtın çıkışına ilişkin olarak yaptığı bildirimdir.   Kara sınır… Devamını Oku »

BTB başvuruları hangi bilge ve belgeleri içermelidir

BTB başvuruları aşağıdaki bilgi ve belgeleri içermelidir: a) Hak sahibinin adı ve adresi, b) Başvuran kişinin hak sahibi olmaması durumunda başvuranın adı ve adresi, c) Eşyanın Türk Gümrük Tarife Cetveli’ndeki yerinin belirlenmesini sağlayacak ayrıntılı tanımı, ç) Sınıflandırılacak eşyanın hak sahibince daha önce ithal veya ihraç edilmiş olması halinde buna ilişkin gümrük beyanname ve eklerinin fotokopisi,… Devamını Oku »