Kategori İçeriği: RESMİ KURUMLAR

Resmi Kurumlar

Emeklilere Banka Promosyonu

Bu yıl ekstra zamlara kavuşan emeklilere, ek gelir yolu da açılıyor. Banka promosyonu gün sayıyor. Memurlar gibi emekliler de artık maaşlarının yattığı bankadan promosyon alabilecek. Promosyonun yıllık 200 ile 300 lira arasında olması beklenirken; emeklilere 3 yıllık toplu ödeme yapılması planlanıyor. Yani emekliler, 3 yılda bir 600 ile 900 lira arasında promosyon alacak. Sosyal Güvenlik… Devamını Oku »

Çalışan Kadınlar İçin Yeni Düzenleme

Çalışan işçi annelere artık bir müjde daha, Kadın işçi ve memurlar için doğum sonrasında part – time çalışma hakkı söz konusu. Kadın memur ve işçilere birinci doğum sonrasında 2 ay, ikinci doğum sonrasında 4 ay ve üçüncü doğum sonrasında 6 ay boyunca part – time çalışma hakkı tanınıyor. Dahası bu süreler, çoğul doğumlarda 1 ay… Devamını Oku »

Kamu Görevlilerine Erken Emeklilik

Kamu görevlilerini erken emeklilik heyecanı sardı. Erken emeklilik imkânı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Bu konuya ilişkin önümüzdeki hafta yapılacak toplantı büyük önem taşıyor. Sağlıkçılar, öğretmenler, postacılar ve itfaiyeciler başta olmak üzere kamu görevlileri, toplantının olacağı günü ve sonucunu bekliyor. KOMİSYONDA TAM GAZ Güneş’in haberine göre hükümet, geçtiğimiz yıl sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi vermişti. Konu… Devamını Oku »

YENİ SGK MEDULA ÜRÜN SORGULAMA SAYFASI

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 01.12.2015 tarihinden itibaren Tıbbi Ürün Sorgulama sayfasını değiştirdi. Artık TİTUB üzerinden ürünlerin SGK onaylı olup olmadığı kontrol edilemiyor. SGK onaylı ürünlerin sorgulamasını artık yeni bir sayfada yaptırıyor. Bu sayfada TİTUB kaydının yanı sıra SUT koduna ve ürün alım tarihine göre sorgulama yapılabiliyor. SGK bu sayfada kayıtlı olmayan ürünlerin ödemesini yapmayacağına dair bildiri… Devamını Oku »

Aile Hekimliği Randevu Alma

Aile hekimliği randevusu alma, Aile hekimi randevu sorgulama, Aile hekiminden nasıl randevu alınır, Aile hekimi randevu sistemi, Aile hekiminden randevu vb. içeriği sayfamızda bulabilirsiniz. Devlet ve özel hastanelerde sürekli kullanılan randevu sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile artık aile hekimliğinde uygulanacak. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet  alabilmesi ve… Devamını Oku »

Erken Emeklilik Şartları

SGK, SSK Erken emeklilik şartları, erken emekli olabilmenin şartları, erkek emeklilik müjdesi, erkek emeklilik olacakmı, kimler erken emekli olabilir, nasıl erken emekli olunur, erken emekli olabilirmiyim gibi birçok sorunun cevabı bu sayfada. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde gündeme gelen erken emeklilik tasarısı milyonlarca çalışan için müjde niteliğindeydi. Daha sonra hükümetten şu an için bu tür bir… Devamını Oku »

SSK SMS MESAJLA SSK SORGULAMA

SMS İLE SSK SORGULAMA, MESAJ İLE SSK SORGULAMA, CEP TELEFONUNDAN SSK SORGULAMA, SMS İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA, MESAJLA SSK PRİM SORGULAMA sayfanın konularıdır. Cep telefonu kullanımının rekor sayıya ulaştığı günümüzde artık birçok işlem akıllı cep telefonları üzerinden yapılır hale geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu gelişmelere duyarsız kalmadı. Artık Cep Telefonlarından SSK Sorgulaması yapılabilecek… Devamını Oku »

SSK HİZMETİ SORGULAMA

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA, SSK HİZMETİ DÖKÜMÜ, ssk hizmeti dökümü alma, ssk hizmeti sorgulama, ssk hizmeti öğrenme vb. içerikleri sayfamızda bulabilirsiniz. SSK Hizmeti Dökümünü iki şekilde yapabilirsiniz. İlk yöntemde e-devlet şifresine ihtiyaç duymadan SGK resmi internet sitesi üzerinden Kimlik bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz. İkinci yöntemde ise e-devlet şifrenizle turkiye.gov.tr üzerinden 4a, 4b veya… Devamını Oku »

Sosyal Güvenlik Kurumları

Sosyal Güvenlik Kurumları, Sosyal Güvenlik Kurumları nelerdir, Sosyal Güvenlik Kurumları hakkında bilgi, Sosyal Güvenlik Kurumları hangileridir, Sosyal Güvenlik Kurumları hizmetleri vb içeriğe sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu ve ona bağlı alt kurumları olan Emekli Sandığı , SSK, BAĞ-KUR işletmelerine ait bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Emekli Sandığı: T.C. Emekli Sandığı 1.1.1950 târihinde yürürlüğe giren, 8.6.1949 târih, 5434… Devamını Oku »

Kolay SSK Sorgulama

EN Kolay SSK Sorgulama , En Basit SSK Sorgulama, En Hızlı SSK Sorgulama, En Yeni SSK Sorgulama, Kolay Sigorta Sorgulama, Şifresiz SSK Sorgulama, Kolay SSK Gün Sorgulama, Kolay SSK Sorgulama Yöntemi Yöntemleri, SSK Sorgulamanın en kolay yolu vb. bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. SSK hizmet dökümü alma veya başka bir ifadeyle SSK prim sorgulama  sadece e-devlet şifresi… Devamını Oku »