YENİ SGK MEDULA ÜRÜN SORGULAMA SAYFASI

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 01.12.2015 tarihinden itibaren Tıbbi Ürün Sorgulama sayfasını değiştirdi. Artık TİTUB üzerinden ürünlerin SGK onaylı olup olmadığı kontrol edilemiyor. SGK onaylı ürünlerin sorgulamasını artık yeni bir sayfada yaptırıyor. Bu sayfada TİTUB kaydının yanı sıra SUT koduna ve ürün alım tarihine göre sorgulama yapılabiliyor. SGK bu sayfada kayıtlı olmayan ürünlerin ödemesini yapmayacağına dair bildiri… Detay »

Aile Hekimliği Randevu Alma

Aile hekimliği randevusu alma, Aile hekimi randevu sorgulama, Aile hekiminden nasıl randevu alınır, Aile hekimi randevu sistemi, Aile hekiminden randevu vb. içeriği sayfamızda bulabilirsiniz. Devlet ve özel hastanelerde sürekli kullanılan randevu sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile artık aile hekimliğinde uygulanacak. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet  alabilmesi ve… Detay »

Erken Emeklilik Şartları

SGK, SSK Erken emeklilik şartları, erken emekli olabilmenin şartları, erkek emeklilik müjdesi, erkek emeklilik olacakmı, kimler erken emekli olabilir, nasıl erken emekli olunur, erken emekli olabilirmiyim gibi birçok sorunun cevabı bu sayfada. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde gündeme gelen erken emeklilik tasarısı milyonlarca çalışan için müjde niteliğindeydi. Daha sonra hükümetten şu an için bu tür bir… Detay »

SSK SMS MESAJLA SSK SORGULAMA

SMS İLE SSK SORGULAMA, MESAJ İLE SSK SORGULAMA, CEP TELEFONUNDAN SSK SORGULAMA, SMS İLE SSK HİZMET DÖKÜMÜ ALMA, MESAJLA SSK PRİM SORGULAMA sayfanın konularıdır. Cep telefonu kullanımının rekor sayıya ulaştığı günümüzde artık birçok işlem akıllı cep telefonları üzerinden yapılır hale geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu gelişmelere duyarsız kalmadı. Artık Cep Telefonlarından SSK Sorgulaması yapılabilecek… Detay »

SSK HİZMETİ SORGULAMA

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA, SSK HİZMETİ DÖKÜMÜ, ssk hizmeti dökümü alma, ssk hizmeti sorgulama, ssk hizmeti öğrenme vb. içerikleri sayfamızda bulabilirsiniz. SSK Hizmeti Dökümünü iki şekilde yapabilirsiniz. İlk yöntemde e-devlet şifresine ihtiyaç duymadan SGK resmi internet sitesi üzerinden Kimlik bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz. İkinci yöntemde ise e-devlet şifrenizle turkiye.gov.tr üzerinden 4a, 4b veya… Detay »

Kolay SSK Sorgulama

EN Kolay SSK Sorgulama , En Basit SSK Sorgulama, En Hızlı SSK Sorgulama, En Yeni SSK Sorgulama, Kolay Sigorta Sorgulama, Şifresiz SSK Sorgulama, Kolay SSK Gün Sorgulama, Kolay SSK Sorgulama Yöntemi Yöntemleri, SSK Sorgulamanın en kolay yolu vb. bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. SSK hizmet dökümü alma veya başka bir ifadeyle SSK prim sorgulama  sadece e-devlet şifresi… Detay »

Ssk Hasta Kabul İşlemleri

Soru Üroloji Merkeziyiz. Provizyon almaya çalıştığımızda “Tesisinizin bu işlemi yapmak için geçerli bir sözleşmesi yoktur” mesajı alıyoruz. Ne yapmalıyız? Cevap Sözleşme yapmış ve bilgileriniz bağlı olduğunuz il müdürlüğü tarafından Medula Sistemi’ne girilmiş ise, sorun yazılımınızdan kaynaklanıyor. Yazılım şirketinize başvurunuz. Soru Hata Kodu: 0558 – Sevk eden takibin yatışı provizyon tarihinde kapanmıştır. Bu nedenle bu takibe… Detay »

Kategori: Ssk

SSK E-Bildirge

Soru İşe giriş bildirgesi doldururken yanlışlık yaptım. Yani ../../2012 tarihinde vermem gereken işe girişi ../../2011 tarihi olarak geriye dönük vermişim. Bu işlemi nasıl düzeltebilirim? Cevap İşe giriş tarihinin düzeltilmesi için; hatalı işe girişin dökümü ve düzeltme dilekçesi ile işyerinin bağlı olduğu SGK İl veya SGK Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Soru E-borcu yoktur belgesini internetten nasıl alabilirim?… Detay »

Kategori: Ssk

Bağkur prime esas kazanç

Soru 4/b (BAĞ-KUR) sigortalılarının prime esas kazançları nasıl uygulanacaktır? Cevap 4/b (BAĞ-KUR) sigortalılarının 01.01.2011-30.06.2011 tarihleri arasında ödeyecekleri primler Prime esas günlük kazanç alt sınırı (26,55 TL) ile üst sınırı (172,58 TL); 01.07.2011-31.12.2011 tarihleri arasında Prime esas günlük kazanç alt sınırı (27,90 TL) ile üst sınırı (181,35 TL) arasında kalmak şartı ile kendileri tarafından beyan edilecek… Detay »

Kategori: Ssk

Bağkur Malüllük Aylığı

Soru 5510 sayılı Kanuna göre BAĞ-KUR’a tabi çalışanların malülen emekli olma şartı nedir? Cevap Malül aylığı bağlanabilmesi için, öncelikle sigortalıların malül sayılmaları gerekmektedir.Yeni Kanunda, malüllük sigortasından aylığa hak kazanma koşulu; *En az 10 yıldan beri sigortalı bulunup, toplam 1800 gün, *Sigortalının, başkasının bakımına muhtaç olması halinde ise; belli bir sigortalılık süresi aranmaksızın 1800 gün prim… Detay »

Kategori: Ssk