Parmaklarımızın Bağlı Olduğu Organlar

Japon şifacılara göre her bir parmağımız vücudumuzdaki iki organla eşleşir. Vücudunuzdaki tüm enerjiyi, fiziksel ve zihinsel sağlığınızı dengeleyen bölgeler kimi zaman uyarılır ve bu da çeşitli hastalıklara yol açar. Jin Shin Jitsu da bunu dengelemeye yarar. Bu güçlü teknikte kişi, hastalığına göre o organla bağlantılı parmağını 3-5 dakika tutar ve organının şifa bulması sağlanır. Bunu… Detay »

Sivilceden Kurtulma Yolları

Genç kızların ve erkeklerin en büyük problemi sivilce sorunudur. Sivilcelerinin gitmesi için ilaçlar, kremler vs… gibi katkı maddeleri sürerek sivilcelerini daha da arttırmaktadır. Peki, bitkisel çözümlerini düşündünüz mü? Sarımsağı sadece yemeklerde kullanıyoruz. Cildimize, saçımıza en önemlisi vücudumuzun bütün bölgelerine o kadar faydası varmış saymakla bitmez.  Hele ki yüzümüzdeki sivilcelere birebir çözümdür. Sarımsağın içerisinde bulunan antioksidan… Detay »

Saç Dökülmesine Doğal Bitkisel Çözüm

Maalesef çoğumuz saç dökülmesinden muzdaripiz. Çoğunlukla bayanlar bu sorunla karşılaşmaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar saç dökülmesine karşı bir çözüm bulamamışlardır. Mevsim geçişleri, stres ve dengesiz beslenme ile bazı hatalı alışkanlıkları saçların dökülmesine neden olmaktadır. Doktorlar günde 50-100 adet saç dökülmesine normal dökülme diyor. Fakat 100 den üzerine saç dökülmesi varsa doktora başvurmaları gerektiğini söylemektedirler. Peki, saçımızın… Detay »

Hergün Asprin İçmek

Doktorlar çoğu hastalarına her gün yatmadan önce bir aspirin içmesi gerektiğini söylüyor. Peki, neden her gün bir tane aspirin içmeliyiz. Sağlığımız için neden bu kadar faydası bulmakta öğrenmek isteyenler için aspirin içmenin faydalarını yazmak istedim. FAYDALARI Alzheimer hastalığına karşı koruyor Düzenli Aspirin kullananlarda yüzde 13 oranında daha az Alzheimer görülüyor. Fakat öte yandan başka bazı… Detay »

Öksürüğe Gribe Doğal Çözüm

Kış mevsimi geldiği zaman hastalıkta kapıyı çalmaya başlar. Kışın en çok görünen hastalık da griptir. Grip hastalığı geçmeye yakın zamanlarda insan da öksürük artmaktadır. Çocuklarda ve yetişkinlerde bazen ne kadar öksürük şurubu içseler dahi bir türlü öksürüğü ve balgamı atamazlar. Peki, doğal ve bitkisel yollarda öksürüğe ve balgamı kesen garantili çözümü biliyor musunuz? Evlerimizde kesinlikle… Detay »

İlaçsız Migren Tedavisi

Özellikle kadınların büyük bir kısmında görünen ve insan vucüdu için en büyük ağrılardan biri olarak kabul edilen migren ağrısı için pratik tedavi yöntemleri ile zindan olan migren ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Her 4 kadından 3’ünden migren görülür. Bunun sebebi genellikle menstural döngüdür. Bunun haricinde stres, sağlıksız beslenme, uykusuzluk, hava değişimleri ve alkol migreni tetikleyebilir. Migrene karşı etkili… Detay »

Sülük Tedavisi Hakkında Bilgi

Tıbbi sülükler sanıldığı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özellik kanın alınmasında değil emilirken vücuda verilen salgıdadır. Bu salgı başlıca Hirudin ve Calin maddelerini barındırır ve bu maddeler kanın: – pıhtılaşmasını engelleyici, – oluşmuş pıhtıyı eritici, – ağrı kesici, – mikrop öldürücü, – tansiyon dengeleyici, – kas gevşetici, – bağışıklık sistemini düzenleyici, –… Detay »

Düşük Bel ve Dar Pantolon Giymenin Zararları

Uzmanlar, düşük bel ve dar pantolonlar kasık bölgesinde sinir sıkışmasına neden olabileceğini belirtti. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, düşük bel ve dar pantolonların kasık bölgesinde sinir sıkışmasına neden olabileceği, bunun sonucunda ise bacaklarda his kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, düşük bel ve dar pantolonların yaratacağı sağlık sorunlarına karşı vatandaşları uyardı. Düşük… Detay »

Alkolün Olumsuz Etkileri

Soru 1: Biliyoruz ki alkolün olumsuz etkileri, alınan miktara ve sıklığa göre değişir. Ne kadar içki içmek “normal”dir? Cevap 1: Günde 1-2 kadeh içki almanın kalp hastalığı riskini azaltabileceğine işaret eden bilimsel araştırmalar vardır. Sonuçları itibariyle alkol kullanımı geniş bir yelpaze oluşturur. Alkolü, seyrek olarak az miktarda problemsiz olarak kullanan pek çok insan olduğu gibi… Detay »

Bölgesel Yağ Aldırma İşlemi

Liposuction (yağ alma ameliyatı) hakkında en fazla yanlış bilginin dolaştığı ameliyat. Bir yandan yağ alma (liposuction) ameliyatının insanları öldürdüğüne, sağ kalanlarda da yağ almaya bağlı olarak eğri büğrü yerler kaldığına dair sağlam bir kanı var. YAĞ ALMA AMELİYATI, LIPOPLASTY, LIPOSCULPTURE, LIPOSHAPING, LIPOSUCTION Diğer yandan da liposculpture, liposhaping gibi isimler altında bambaşka bir ameliyat yapılıp harikalar… Detay »