Kategori İçeriği: Kadın Sağlığı

kadın sağlığı

Hamileyken Neler Yemeli Neler Yememeli

29/11/2021

YENEBİLECEK YİYECEKLER Özellikle yağlı balıklar bebeğinizin beyin gelişimi için gerekli olan folik asiti karşılayacaktır. Somon, sardalya, alabalık ve uskumru gibi balıkları sıklıkla tüketmelisiniz. Ceviz, ıspanak, portakal suyu, brokoli, mercimek ve semizotu da folik asit değerleri yüksek yiyecekler arasında. Bu yiyecekler hamileyken yenmesi gereken yiyecekler arasında başı çekiyor. Hamileliğin ilk üç ayında bebeğin iskelet gelişi için… Devamını Oku »

Göğüs Estetiği Ameliyatı

29/11/2021

Meme dikleştirme ameliyatı aynı zamanda mastopexy ya da meme kaldırma ameliyatı olarak ta bilinen bir estetik meme operasyonu. GÖĞÜS ESTETİĞİ VE MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI Aynada göğüslerinize bakın. Eğer meme uçlarınız meme katlantı çizginizin üzerindeyse her şey yolunda demektir. Eğer bu çizgi seviyesine inmişse hafif, bu çizginin altında ise ileri derecede meme sarkıklığınız var denebilir. Bu… Devamını Oku »

Akkiz Böbrek Kisti Hastalığı

29/11/2021

Böbrek kisti hastalığı terimi geniş bir tanım aralığıdır. Çünkü kalıtsal, gelişimsel, akkiz diye tıpta tanımlanan doğumdan sonra herhangi bir dönemde gelişebilen çeşitlilik arz etmektedir. Kistler   her tip böbrek kisti hastalığında korteks dediğimiz böbreğin dış kısmında, meduller bölge dediğimiz böbreğin iç katmanında ya da kortikomeduller bölge diyebileceğimiz böbrek katmanların arasındaki sınıra yakın her iki bölgeyi kapsayabilir.… Devamını Oku »

Seda Sayanın Elma krom diyeti hakkında bilgi

29/11/2021

Ünlülerin tavsiye ettiği elma krom diyeti hakkında bilgiler: APPLE & CHROMIUM, VİTAMİN B, SOYA LESİTİN Kilo kontrolünü kolaylaştırmaya, kilo vermeye, Yağ kaybını hızlandırmaya, yağsız kas kitlesini artırmaya, Tatlıya olan iştahın kesilmesine, İçeriğindeki B komplex vitaminleri ile, daha az beslenerek daha zinde ve güçlü kalmanıza, Diyabetiklerde kan şekeri ayarını düzenlemeye, LDL-kolesterolü azaltmaya, iyi huylu HDL-kolesterolü yükseltmeye,… Devamını Oku »

Kısırlığa çareler

29/11/2021

Bebek sahibi olamayan kadınların ‘anne’ olma umutlarını artıracak yeni bir yöntem uygulanmaya başlandı. Ege Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde, klasik yöntemlerle tedavide başarılı olunamayan polikistik yumurtalıklı (düzensiz adet görme dolayısıyla az ve nadir yumurtlama) kadınların ‘anne’ olma umutlarını artıracak yeni bir yöntem uygulanmaya başlandı. Alternatif yöntem Merkez Müdürü Prof. Dr. Erol Tavmergen, ‘invitromatürasyon’ (yumurtaların dış… Devamını Oku »

Gebelikte spor yapmak

29/11/2021

Gebeliğin başında fazla ve yoğun spor yapmak düşük riskini artırıyor. İngiliz New Scientist Dergisi’nde yer alan yaklaşık 93 bin hamile kadın üzerinde yapılan bir araştırma, gebeliğin ilk aylarında haftada 7 saatten fazla spor yapan kadınların düşük yapma riskinin hiç spor yapmayanlara göre 3.5 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu. Hiç spor yapma demek değil! Riskli… Devamını Oku »