SEVGİ İZLERİ NEDİR ANLAMI


sevgi iziiATV kanalında Müge Anlı ile Tatlı Sert programında oluşan Sevgi izleri engelli çocukları olan insanların çocuklarının ellerine sevgi izi diye bir işaret dövmesi yaptırmaktadır. Yıllardır kayıp insanları yakınlarına kavuşturan, bu alanda övgüyü sonuna kadar hak eden bir isim.. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı da engelli kayıplarında hayli üzülen kişilerden biriydi. Uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için kafa yoran Müge Anlı, sonunda Sevgi İzi projesini
hayata geçirmeye karar verdi.. Bunun önce www.benibuldular.com sitesini açtı. Bu site, kayıpların bulunması için polise, jandarmaya yardımcı olacak.Aslında sistem çok basit. Yakınlarının kaybolmasından endişe eden aileler, iletişim adres ve telefonlarıyla sitemize başvurup formu dolduracak. Sitemiz kendilerine bir numara verecek. Örneğin, 104 no.. Bu numara kaybolmasından endişe edilen kişinin sol koluna işlenecek. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak.
Kayıp kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi’ne görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak.
Ardından sitemiz devreye girecek. Koldaki o “rakam”ı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak.
İnsanların bu duruma önem vermesi ve çocuklarına yada engelli yakınlarına sevgi izi yaptırmakla kendilerine biraz da olsa güvende olduklarını bilmektedirler.