2011 Seviye Belirleme Sınavı SBS Sonuçları


Sbs Sınav Sonuç Sayfasından Edinebileceğiniz Bilgiler : 2011 SBS SONUÇLARI AÇIKLANDI. 8. SINIF SBS SONUÇLARI,  2011 SBS Yerleştirme Sonuçları, SBS Tercih Sonuçları, SBS Soru ve Cevapları, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı,  2011 sbs sınav sonuçları,   2011 SBS Başvuru tarihleri,  sbs sonuclari, sbs sonucu,   

Seviye Belirleme Sınavı  8nci sınıflar için – Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 8’nci sınıflar için
04 Haziran 2011 tarihinde yapıldı.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Bu sınavlara ait sonuçlar sınavlar yapıldıktan sonra MEB resmi internet sitesinde yayınlandığı andan itibaren bu sayfadaki linkine tıklayarak sınav sonuçlarına ulaşabileceksiniz.

>>Sbs Sınav Sonuçları için tıklayın << 

2011 SBS Sonuçları’na yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  SBS sonuçları için TC Kimlik No girmeniz yeterli olacaktır. 

 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) nedir?

İlköğretimin 6, 7 ve 8inci sınıflarında öğrencinin derslerden, o yılın müfredatında belirtilen kazanımları elde etme seviyesinin ölçüleceği Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl haziran ayında ders kesiminden sonra düzenlenen merkezi sistem sınavlarıdır.

Seviye Belirleme Sınavı zorunlu bir sınav değildir. Ancak; merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmede kullanılacak puana etkisi bakımından öğrencilerin bu sınavlara girmesi tavsiye edilmektedir.