Pasaport Harçlarında İndirim

Pasaport harçlarında müjdeli haber Dışişleri Bakanımızdan geldi. AB’nin tavsiye kararının ardından kameralar karşısına geçen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Volkan Bozkır, soruları yanıtladı. “AB’nin sözünde durması gerekir” açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, pasaport konusundaki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, yeni biyometrik pasaportların 1 Haziran’dan itibaren verileceğini belirtti. Yeni pasaportlar için cüzdan bedeli ödenecek ancak… Detay »

Gurbetçilerin Türkiyede Emekli Olma Şartları

GURBETÇİLERİN TÜRKİYE’DE EMEKLİ OLMA FIRSATI Gurbetçilerin  Türkiye’de emekli olmaları için birçok yol bulunuyor. Torba yasayla bu, daha da kolay hale getirildi. Sosyal güvenlik anlaşması yapılan ülkelerde sigortalı olan vatandaşların işe başlangıç tarihleri, oradaki primlerine yazılmıyordu. Sadece borçlanma yaptıkları tarihten itibaren geriye doğru ödenen gün kadar gidilerek bir tarih bulunuyordu. Yasa değişikliğiyle artık sosyal güvenlik anlaşması… Detay »

İşkur İşçi Alımı Haberi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU,  1 milyon işsiz vatandaşımıza İŞKUR tarafından iş bulacağının müjdesini verdi. Türkiye’nin yaşadığı sorunları dile getiren Soylu, “Sorunlara rağmen yaklaşık 3.5 ayda İŞKUR vasıtasıyla 298 bin kişiyi işe yerleştirdik. Hiç istikametimizi bozmadık, aynen devam ediyoruz ve edeceğiz. Bu yıl inşallah 1 milyon kişiyi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştireceğiz. İş… Detay »

Yeni Pasaportlar Hakkında Bilgi

Avrupa Birliği(AB) Bakanı vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu söyledi. Peki yeni pasaportlar ne zaman verilecek? Yeni pasaport değişikliğinde harç parası yatacak mı? YENİ PASAPORT HARÇLARI Bakan “Yeni pasaportlardan alanlar tekrar harç yatırmayacak” dedi. AB ile vizelerin kaldırılması ile ilgili konuşan Avrupa Birliği(AB) Bakanı vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu da… Detay »

YENİ NÜFUS CÜZDANLARI KİMLİK KARTLARI

Artık büyük kimlik kartlarının sonuna yaklaştık. Cüzdanlara sığmayan kimlikler yerini kredi kart boyutunda küçük kimlik kartlarına bırakmaktadır. Yeni 12.T.C. Kimlik Kartı, ilk olarak sağlık ve sosyal güvenlik kurumu uygulamalarında kullanılmaktadır. Vatandaşların, provizyon işlemleri sırasında nüfus cüzdanları yerine T.C. Kimlik Kartlarını kullanması suretiyle, muayene kayıtları açılacaktır. Muayene sonucunda elektronik olarak girilen reçetelerin, yine T.C. Kimlik Kartı… Detay »

SÜPER LOTOYA ZAM

Milli Piyango İdaresi, Süper Loto kolon bedellerine zam yaptı. Buna göre, daha önce 1 lira olan Süper Loto kolon bedeli 2 liraya yükseldi.Yeni zamla birlikte, tam kupon 6 liradan 12 liraya çıkmış oldu. Milli Piyango İdaresi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ”İdaremizce oynatılan Süper Loto oyununun 1 TL olan kolon bedeli 4 Mart 2016 tarihinden itibaren… Detay »

YABANCI EHLİYETİN TÜRKİYE EHLİYETİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

1. Sürücü belgesinin noterden veya elçilikten tasdikli tercümesi 2. Şoförler odasından dosya   a) Müracaat Formu b) Askerlik Şubesi Belgesi (30 yaşına kadar erkek sürücü adaylarında)   3. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi ( A4 KAĞIDINA )(Yabancı uyruklular için ikamet tezkeresi)   4. 3 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş olacak) (Vesikalık fotoğraflar… Detay »

EHLİYET SÜRÜCÜ BELGESİ DEĞİŞİMİ

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne hitaben yazılmış dilekçe 2. Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet A4 kağıdına çekilmiş fotokopisi 3. Kan grubu belgesi (Sürücü belgesini 1992 yılından önce alanlar için)   4. 2 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş)   5. Eski Sürücü belgesi 6. Kimlik değişikliği var ise değişikliği belirten belge (evlenme… Detay »

KAYIP EHLİYETİN SÜRÜCÜ BELGESİNİN YENİDEN ÇIKARTILMASI

1. Trafik Tescil Şube Müdürlüğü’ne hitaben yazılmış dilekçe 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı 2 Adet A4 kağıdına çekilmiş Fotokopisi 3. Kan grubu belgesi (Sürücü belgesini 1992 yılından önce alanlar için) 4. 2 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş) 5. Sürücü belgesi ücreti .

SÜRÜCÜ BELGESİ ALMAK İÇİN İLK MÜRACAAT

1- Sürücü Kursundan verilen dosya   a) Sertifika kazananlar ve dönem listeleri onaylı fotokopileri b) Müracaat Formu c) Sürücü Olur Sağlık Raporu (Son 1 yıl içerisinde alınmış olacak) d) Savcılıktan Alınan Sabıka Kaydı (Son 1 yıl içerisinde alınmış olacak) e) Diploma aslı ve fotokopisi.(Öğrenimi devam edenler; öğrenimi devam ettiğine dair belge.) f) Motorlu Taşıt Sürücü… Detay »