Kategori İçeriği: internet Vergi Dairesi

internet Vergi Dairesi

özelge talep formu

08/12/2021

Gelir İdaresi Başkanlığı Özelge talepleri için oluşturmuş olduğu yeni form ve bu formun kullanımı, amaçları: Gelir İdaresi Başkanlığının Yeni Özelge Sistemi ile mükellefe kısa zamanda doğru ve net cevap vermek, muhatabın teke indirilmesi, başvuruların ve cevapların bir standarda kavuşturulması, internetten yayın yoluyla şeffaflık sağlamak, mükellefin uyum maliyetini azaltmak, idarenin iş yükünü hafifletmek, bürokrasi ve kırtasiyeciliği… Devamını Oku »

E-Vergi Levhası Sorgulama

08/12/2021

Gelir  İdaresi Başkanlığının yeni hizmeti olan İnternet Vergi Dairesinde E-Vergi Levhası Sorgulama bölümü bulunmakta. Bu hizmetten yararlanabilmeniz için. İlk Olarak Sorgulayan Kişinin Bilgileri           T.C. KİMLİK NUMARASI   ADI   SOYADI   CİLT NO   İL Bölümlerini doldurmanız gerekmekte Daha Sonra Sorgulanacak Kişinin / Kurumun Bilgileri VERGİ KİMLİK NUMARASI   T.C. KİMLİK… Devamını Oku »

internet vergi dairesi

08/12/2021

Gelir İdaresi Başkanlığının yeni hizmeti olan internet vergi dairesi sayesinde vergi ile alakalı birçok konuyu artık internetten vergi dairelerine gitmeye gerek kalmadan halledebileceksiniz. Internet Vergi Dairesinde Yapılabilecek Olan İşlemler : Internet Vergi Dairesinde, Otomasyona Geçen Vergi Dairelerine kayıtlı TÜZEL ve GERÇEK kişiler aşağıdaki bilgileri sorgulayabilirler: Vergi Dairesinde mevcut mükellef kimlik bilgilerini öğrenebilirler, 2000 yılında ve sonrasında yapılan… Devamını Oku »