Kategori İçeriği: Pasaport işlemleri

Pasaport işlemleri

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

08/12/2021

Almanya ülkemize vize verme konusunda en titiz davranan ülkelerden birisi. Özellikle Almanya`ya gidiş amacına göre gerekli evraklar ve şartlar değişim göstermekte. Turistik , Aile ve Arkadaş Ziyareti, İş ve Fuar Ziyareti, Eğitim , Kültürel ve Sportif Faaliyetler, Öğrenci Gezileri, Staj, Tır Şoförü, Ulusal uzun süreli kalış bu nedenlerin her birisi için ayrı ayrı şartlar evraklar… Devamını Oku »

Yeşil Pasaportu Kimler Alabiliyor

08/12/2021

Makine İhracatçıları Birliği, geçen yıl Türkiye` nin toplam ihracatının yüzde 9,5` unu karşılayan makine sektöründe, bin 127 firmanın yeşil pasaport almaya hak kazandığını duyurdu. Birlikten yapılan yazılı açıklamada, ihracatçı firma temsilcilerine, ihracat tutarlarına göre yeşil pasaport verilmesini öngören Bakanlar Kurulu kararının ardından Makine İhracatçıları Birliği’nin işlemlere başladığı belirtildi. Açıklamada, son 3 yıl itibarıyla yıllık ortalama ihracatı bir… Devamını Oku »

Pasaport Harçlarında İndirim

08/12/2021

Pasaport harçlarında müjdeli haber Dışişleri Bakanımızdan geldi. AB’nin tavsiye kararının ardından kameralar karşısına geçen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı Volkan Bozkır, soruları yanıtladı. “AB’nin sözünde durması gerekir” açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, pasaport konusundaki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, yeni biyometrik pasaportların 1 Haziran’dan itibaren verileceğini belirtti. Yeni pasaportlar için cüzdan bedeli ödenecek ancak… Devamını Oku »

Yeni Pasaportlar Hakkında Bilgi

08/12/2021

Avrupa Birliği(AB) Bakanı vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu söyledi. Peki yeni pasaportlar ne zaman verilecek? Yeni pasaport değişikliğinde harç parası yatacak mı? YENİ PASAPORT HARÇLARI Bakan “Yeni pasaportlardan alanlar tekrar harç yatırmayacak” dedi. AB ile vizelerin kaldırılması ile ilgili konuşan Avrupa Birliği(AB) Bakanı vizelerin belirlenen tarihte kaldırılmasının yüksek bir ihtimal olduğunu da… Devamını Oku »

www.epasaport.gov.tr

08/12/2021

Artık internetten online pasaport başvurusu yapabilmek için kullanacağınız adres epasaport.gov.tr. Bu site pasaport işlemlerinizde size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.  Çipli pasaportlarla ilgili Dışişleri Bakanlığı ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü çalışmalarını tamamladı. Hazırlanan kurguya göre pasaportları iller dağıtamayacak. Çipli pasaportları Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde kurulacak bir merkez dağıtacak. Amaç çipli pasaportların… Devamını Oku »

internetten pasaport başvurusu

08/12/2021

Artık pasaport başvuruları, ve birçok pasaport işlemi artık internetten yapılabilecek. Pasaporta internet olan heryerden kolaylıkla müracat edilebilecek. İnternetten başvurusu yapılan pasaportlar çipli olacak ve o çipte pasaport sahibi ile ilgili birçok bilgi çip okuyucuları ile bilgisayara aktarılabilecek. İç İşleri Bakanı Beşir Atalay`ın yaptığı açıklamaya göre 1 haziran 2010 tarihinden itibaren pasaport başvuru işlemleri artık internetten yapılabilecek. Pasaport… Devamını Oku »

Çipli pasaport başvurusu

08/12/2021

İçişleri Bakanı Beşir Atalay “Çipli pasaport için başvurular online olacak. Yığılma yaşanmayacak. Pasaport üç gün içinde teslim edilecek” dedi.  Atalay, biyometrik pasaport uygulamasına 1 Haziran’da geçileceğini bildirdi. Atalay, Reform İzleme Grubu’nun 20. toplantısının sonunda düzenlenen ortak basın toplantısında yeni pasaportlarla ilgili bir soru üzerine, AK Parti hükümeti olarak amaçlarının Türk vatandaşlarını çağdaş standartlara kavuşturmak olduğunu… Devamını Oku »